نجفی:

هرگونه درز اطلاعات محرمانه توافق میان ایران و آژانس غیر قابل قبول است

هرگونه درز اطلاعات محرمانه توافق میان ایران و آژانس غیر قابل قبول است
به گزارش سراج24، "رضا نجفی" نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد هرگونه درز اطلاعات محرمانه میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی توسط هر کسی غیر قابل قبول است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا تهران هیچگونه اطلاعاتی درباره فعالیت‌های گذشته خود به آژانس ارائه کرده گفت که وی نمی‌تواند هیچگونه از ترتیبات تهران تحت نقشه راه با آژانس را فاش کند.
نجفی از هرگونه توضیح در این باره که آیا به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه داده شده تا از سایت نظامی پارچین بازرسی کنند خودداری کرد.
وی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید حداکثر هوشیاری را به کار گیرد تا از حفظ کامل تمامی اطلاعاتی که بدست می‌آورد اطمینان حاصل کند. ما هیچگونه درز اطلاعات طبقه بندی شده توسط هیچ کسی را قبول نخواهیم کرد.
سفیر و نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره توافق ایران و آژانس گفت: بخشی از نقشه راه محرمانه است و نه ایران و نه آژانس نمی‌توانند این محتوا را آشکار کنند و تعهد دارند، به خصوص آژانس تعهد دارد که محتوای این ترتیبات را محرمانه نگه دارد.
پیشتر نیز نجفی در پاسخ به این سوال که یک خبرگزاری غربی مطلبی از جزییات موافقتنامه محرمانه بین ایران و آژانس نوشته که براساس آن، ایران اجازه داده است از کارشناسان ایرانی برای بازرسی از یک سایت استفاده شود، گفت: ما انتظار داریم که جنجال‌های رسانه‌ای تا روز اجرای توافق برجام و حتی بعد از آن هم احتمالاً ادامه پیدا کند، بنابراین این گونه خبرسازی‌ها هدفشان این است که روند بررسی اجرای برجام و تصویبش و بعد هم اجرای برجام را تحت تاثیر قرار دهند.
نجفی افزود: آن چیزی که مسلم است توافقی هست که ایران با آژانس دارد، بخشی از آن محرمانه است یعنی «نقشه راه»، یک بخشی از آن آشکار است که منتشر شده و ضمائمی دارد که راجع به برخی از ترتیبات خاص است که این ترتیبات خاص محتویاتش محرمانه است و نه ایران و نه آژانس نمی‌توانند این محتوا را آشکار کنند و تعهد دارند، بخصوص آژانس تعهد دارد که محتوای این ترتیبات را محرمانه نگه دارد.
 
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

خشم صهیونیست ها از سفر رئیس جمهوری اتریش به ایران

شنود تماس‌های تلفنی در ایران به بهانه مبارزه با تروریسم

0 نظر

ارسال نظر

capcha