صوت:مداحی جدید میثم مطیعی درباره مذاکرات هسته‌ای و شهدای غواص

به گزارش سراج24، ماه شعبان که می رسد فضای ایران اسلامی آکنده از عطر کربلا می شود و جامعه رنگ و بویی دیگر می‌گیرد. چرا که نخستین روزهای این ماه مبارک، مصادف است با میلاد سرداران کربلا؛ امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام زین العابدین(ع). در این ایام محافل شادمانی و سرور در گوشه گوشه ایران اسلامی برپاست و مردم میلاد با برکت امامانشان را جشن می گیرند.
حاج میثم مطیعی نیز در جشنی که به همین مناسبت در هیئت میثاق با شهدا و در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، در مداحی پرشوری ضمن مدح اهل بیت (ع) و موالید گرانقدر شعبان، بار دیگر پیام های مهم قیام عاشورا را مورد بازخوانی قرار داد.
او در این مداحی با بیانی شاعرانه و با بهره گیری چندباره از مضامین و آیات قرآنی،در کنار پرداختن به میلاد سراسر نور امام حسین، امام سجاد و حضرت عباس علیهم السلام، گریزی نیز به شرایط امروز کشورهای اسلامی داشته و ضمن اشاره به جنایات آل سعود، از حجازی سخن گفته که باز گرفتار جاهلیت شده و تاکید کرده که طواف آل سعود به جای کعبه به دور کاخ سفید است.
او همچنین در این سروده به مذاکرات هسته‌ای اشاره‌ای داشته و تاکیدی بر موضوع مهم حفظ عزت و غیرت دینی در مذاکرات داشته و یاد شهدای هسته ای را گرامی داشته است. مطیعی همچینن به یاد شهدای غواص که با دستانی بسته به صورت دسته‌جمعی تفحص شده‌اند، اشاره کرده است.
هشدار نسبت به زیاده خواهی یزدیان زمان، دیگر موضوع مورد توجه در مداحی جدید اوست که شاعر تاکید کرده ملت ایران غیرتمندانه در مقابل دست درازی‌های دشمنان ایستادگی می‌کند. در این شعر با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کوتاه آمدن در مقابل دشمنان امری محال دانسته شده و به تهدیدات آمریکا در مذاکرات هسته ای پاسخی قاطع داده شده است.
فایل صوتی این مداحی را می توانید در زیر گوش کنید:
 
 
 

اخبار مرتبط

صوت| دعای هفتم صحیفه سجادیه با نوای حاج میثم مطیعی

میثم مطیعی درباره کودکان شهید یمنی مداحی کرد+صوت

مداحی کریمی در شهادت امام سجاد(ع)+صوت

0 نظر

ارسال نظر

capcha