در حرم حضرت معصومه برگزار شد:

رویداد همنویسی در تجلیل از شخصیت حضرت ابوطالب (ع)

به گزارش سراج24، رویداد همنویسی استادان خوشنویسی «در خط محبت» پیش از ظهر امروز در شبستان حضرت زهرا(س) در حرم حضرت معصومه (س)به همت دبیرخانه همایش حضرت ابوطالب (ع) و با سخنرانی آیت الله میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

دبیرخانه همایش حضرت ابوطالب (ع) در نظر دارد مجموعه برنامه های علمی ، فرهنگی و هنری متعددی را در قالب های متنوع تا زمان برگزاری همایش در تاریخ 19 تا 21 اسفندماه رقم بزند که این رویداد همنویسی نیز در همین راستا انجام پذیرفت.

محور این رویداد شخصیت ممتاز حضرت ابوطالب(ع) و خدمات ایشان به اسلام و دفاع از پیامبر(ص) بود و در آن اساتید خوشنویسی کشوری به صورت زنده به تحریر آثار با محوریت این شخصیت برجسته و خاندان عصمت و طهارت پرداختند.

در ادامه این برنامه آیت الله میرباقری با اشاره به شخصیت بی بدیل حضرت ابوطالب(ع) اظهار داشت: منابع معتبر بر موحد بودن ایشان و پدر بزرگوارشان تصریح دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حضرت ابوطالب(ع) یک شخصیت استثنایی است و این از مظلومیت این شخصیت بزرگ است که با همه حمایت ها از پیامبراکرم (ص) به او نسبت شرک داده می شود.

وی افزود: هنر ابزاری خوبی است که بوسیله آن می توان شخصیت حضرت ابوطالب (ع) را به همگان معرفی کرد و از برای برطرف کردن غبار مظلومیت از چهره ایشان بهره گرفت.

در اثنا این رویداد مجلس مدح و ثنا ویژه میلاد امام محمد باقر (ع) برگزار شد و شاعر اهل بیت(ع) مجید تال اشعاری را در مدح امام باقر(ع) بیان و مداحان اهل بیت(ع) نیز به مدیحه سرایی پرداختند.

در ادامه این رویداد حجت الاسلام والمسلمین احمدی تبار قائم مقام مجمع جهانی اهل بیت (ع) ضمن بازدید از این رویداد وآثار تولید شده در آن به خوشنویان خدا قوت گفت و از زحمات آنان تقدیر کرد.

گفتنی است آثار تولیدی در این رویداد در نمایشگاهی که در حاشیه همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) در تاریخ 19 تا 21 اسفندماه به نمایش در خواهد آمد.

اخبار مرتبط

قرآن همه انسان‌ها را به کرامت واقعی دعوت می‌کند

همایش تخصصی «جایگاه تشیع در غرب» برگزار می‌شود

سیمای درخشان حضرت ابوطالب علیه السلام در روایات

0 نظر

ارسال نظر

capcha