ائتلاف ستارگان کشتی اروپا علیه یزدانی

ائتلاف ستارگان کشتی اروپا علیه یزدانی

به گزارش سراج24؛ اتحادیه جهانی کشتی در حاشیه مسابقات قهرمانی اروپا در زاگرب کرواسی، یک نظر سنجی از بزرگان این رشته در خصوص تکنیکی‌ترین آزادکار جهان انجام داد. در این نظر سنجی آزادکاران قاره سبز از نامدارانی مانند بووایسار سایتیف روسی، دیوید تیلور آمریکایی، آرسن هاراتونیان ارمنی، فرانک چامیزو ایتالیایی و زلیم‌خان آباکاروف از آلبانی به عنوان تکنیکی‌ترین کشتی گیران یاد کردند.

سایتیف نامدار در صدر این نظرسنجی قرار دارد. عجوبه روسی در حالی با اختلاف تکنیکی‌ترین آزادکار جهان لقب گرفته که سه مدال طلای المپیک و ۶ طلای جهان را در کارنامه دارد و البته پیش از این نیز به عنوان برترین آزادکار قرن نیز معرفی شده بود.

طاها آکگل قهرمان اروپا و اسطوره کشتی ترکیه از سایتیوف به عنوان تکنیک‌ترین آزادکار جهان یاد کرد و گنو پتریاشویلی نیز دیوید تیلور را تکنیکی‌ترین آزادکار حال حاضر جهان دانست.

جای خالی ستارگان کشتی ایران به ویژه حسین یزدانی در بین تکنیکی‌ترین آزادکاران از مهمترین اتفاقات این نظرسنجی است. یزدانی در یک دهه گذشته سبک خاصی از کشتی در جهان را بنا نهاده که کمتر آزادکاری موفق به شکست وی شده است. تنها حریف یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم دیوید تیلور آمریکایی است که نامش در بین تکنیکی‌ترین آزادکاران جهان وجود دارد.

اخبار مرتبط

کشتی ایران نایب قهرمان شد

برنامه مسابقات امروز کشتی‌گیران ایران در رقابتهای جهانی/ رحمان وارد می شود

«نخودی» چهارمین پیروزی را رقم زد

0 نظر

ارسال نظر

capcha