سقف وام اشتغال مددجویان کمیته امداد به ۳۰۰ میلیون تومان رسید

سقف وام اشتغال مددجویان کمیته امداد به ۳۰۰ میلیون تومان رسید

به گزارش سراج24؛ مرتضی فیروزآبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: در سال ۱۴۰۰ طبق مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام اشتغال نیازمندان از محل تبصره ۱۶ معادل ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده بود.

وی با اشاره به درخواست کمیته امداد برای افزایش وام اشتغال مددجویان در سال جاری، اظهار کرد: با توجه به تورم و شرایط اقتصادی و همچنین جهت‌گیری کمیته امداد برای گسترش مشاغل با کیفیت و درآمدزا برای مددجویان، درخواست افزایش مبلغ وام برای بخشی از اعتبارات اشتغال کمیته امداد را به شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی ارائه دادیم.

فیروزآبادی از موافقت شورای پول اعتبار با افزایش سه برابری تسهیلات اشتغال مددجویان در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: مقرر شد پنج هزار میلیارد تومان از کل تسهیلات اشتغال تبصره ۱۶ به صورت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی در اختیار مددجویان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی اشتغال با هدف ارتقای کیفیت مشاغل و افزایش درآمد مددجویان در اختیار مجریان رسته‌های شغلی خاص همچون کشاورزی پیشرفته، مشاغل دانش‌بنیان، حمل بار و مسافر و دیگر مشاغل پایدار که سرمایه بالاتری را نیاز دارند، قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

حمایت کمیته امداد از ۲۸ هزار دانش‌آموز کنکوری

کمک ۵۰ میلیارد تومانی خیرین در نیمه اول ماه مبارک رمضان

آغاز توزیع۲۳ هزار جهیزیه و کمک هزینه ازدواج بین مددجویان کمیته

0 نظر

ارسال نظر

capcha