عارف در همایش

پس از انتخابات رقابت‌ها به رفاقت مبدل شود

پس از انتخابات رقابت‌ها به رفاقت مبدل شود

به گزارش سراج24،محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در همایش" اصلاحات و اعتدال" که در شهریار برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه کرامت و سالروز ورود آزادگان به میهن، با بیان اینکه تفکر اصلاح طلبی ریشه در انقلاب و برخواسته از اسلام ناب و اندیشه‌های رهبر فقید انقلاب است، گفت: روندی که در خرداد سال 92 پشت سر گذاشته شد با درایت مقام معظم رهبری و حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری تحقق یافت و باعث قرارگرفتن ایران اسلامی در مسیر پیشرفت و تعالی شد.

وی افزود: این مسیر باید استمرار پیدا کند و با توجه به شرایط خاص کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند اتحاد، همبستگی و یکپارچگی هستیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: گروه ها و جریانات سیاسی از هرگونه رو در رویی و موضع گیری علیه یکدیگر پرهیز کنند و اصل را بر وحدت و همدلی قرار دهند.

عارف با بیان اینکه اصلاح طلبان خود را جریان اصلی انقلاب می‌دانند، بر ضرورت اجرایی شدن همه اصول قانون اساسی تأکید کرد و گفت: راهبرد عمومی در چارچوب مشارکت حداکثری پیگیری شود و همانطور که در سال 92 و در آن شرایط خاص به پیروزی رسیدیم در انتخابات پیش رو نیز می‌توان به چنین موفقیتی نائل شد.

وی با تأکید بر اینکه جریان اصلاحات هیچ راهی جز پیروزی در انتخابات مجلس ندارد، خاطرنشان کرد: راه استمرار انقلاب، اعتقاد به رقابت جدی و  قانونی گروه های اصلاح طلب و اصول گرا است و از نظر ما باید در فصل انتخابات با جدیت رقابت کرد و پس از انتخابات رقابت‌ها به رفاقت مبدل شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تصریح کرد: با رعایت اخلاق و قانون باید مبارزات انتخاباتی به صورت جبهه ای دنبال و در داخل جبهه نیز تقویت انسجام درونی پیگیری شود.

عارف با بیان اینکه هیچ راهی جز حرکت جبهه ای و انسجام تشکیلاتی نداریم، تأکید کرد: سنگین ترین ضربه‌هایی که اصلاحات متحمل شده ناشی از تفرقه و اختلاف بوده و باید در نظر داشت که شکاف میان جریان‌ها و گروه‌های اصلاح طلبی به ضرر ما تمام خواهد شد.

وی گفت: اولویت دادن به جوانان و زنان از مؤلفه‌هایی است که با اندیشه اصلاح طلبی و انقلاب سازگاری و قرابت بسیاری دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اصالت دادن به حوزه‌های انتخابیه، اصلی ضروری و حائز اهمیت است و باید با تشکیل و گسترش شورای واحد در دیگر استان‌ها، مسائل در همان حوزه‌ها و شوراهای استانی حل و فصل شود و تنها در صورت عدم حل مسائل، موارد بحث برانگیز به تهران بیاید.

عارف یادآور شد: باید در نظر داشت که همواره منافع ملی بر منافع جبهه ای، حزبی و گروهی تقدم دارد و در این عرصه باید از هر گونه سهم خواهی و وزن کشی پرهیز کرد که در چنین صورتی پیروزی و موفقیت مردم و کشور میسر خواهد شد.

وی گفت: حرکت بر مبنای مشترکات و در چارچوب راهبردهای توافق شده و گفتمان مشترک، مسئولیت پذیری و تلاش حداکثری و توقع و مطالبات حداقلی در داخل جبهه، پرهیز از هر گونه اقدام که باعث کاهش آرامش و نشاط در جامعه می شود، تشویق تشکل‌های غیر سیاسی مردمی(NGO ها) به نقش آفرینی در زمینه‌های مختلف از جمله حضور مردم در انتخابات از جمله الزامات حرکت جبهه ای است که اصلاح طلبان باید آن را مورد توجه قرار دهند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان به اصلاح طلبان، به خصوص به جوانان اصلاح طلب توصیه مهمی کرد و خاطرنشان کرد: جوانان عزیز اصلاح طلب توجه داشته باشند که باید از هرگونه حاشیه سازی و پرداختن به حاشیه‌ها پرهیز کرد. اگر فردی در طیف گسترده اصلاحات خطایی کرد نباید در فضای مجازی به آن پرداخت و به آن پاسخ داد. رقیب اصلاحات در اتاق فکر خود مترصد ایجاد چنین فضاهایی برای تفرقه و انشقاق در درون خانواده اصلاحات است باید مراقبت کرد جبران یک خطا و اشتباه با خطای دیگر همراه نشود.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

دشمن جرأت اجرای هیچ نقشه نظامی ‌علیه ایران ‌را ندارد/ با تمام وجود برای «خدمت به مردم» حاضریم

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha