فرهاد ظریف؛

روزی همه خواهند فهمید چرا کواچ بهترین لیبروی جهان را نخواست

روزی همه خواهند فهمید چرا کواچ بهترین لیبروی جهان را نخواست

به گزارش سراج24،فرهاد ظریف در گفتگویی به انتقاد از اوضاع کنونی خود در تیم ملی والیبال پرداخت. 

ظریف معتقد است که به اسطوره‌کشی عادت داریم. وی می گوید: من با تمام جان و دل برای تیم‌ملی بازی کردم اما اینطور به من بی‌احترامی می‌شود؛ حتی یک خبر هم نمی‌گیرند. واقعیت این است هر روز و هر ثانیه به این موضوع فکر می‌کنم که مگر می‌شود نظر یک نفر (کواچ) در چند روز 180 درجه تغییر کند؟ گفتگوی ظریف را در زیر بخوانید:

* تا به امروز از سوی فدراسیون کسی با تو تماس گرفته که دلیل خط خوردن ناگهانی‌ات را بگوید؟

- شخصا چند بار با خوش‌خبر، سرپرست تیم‌ملی تماس گرفتم؛ او به من گفت بعد از لیگ جهانی این مشکل حل می‌شود. حتی به اردوی تیم‌ملی رفتم اما فایده‌ای نداشت. فکر می‌کنم فقط خود کواچ می‌تواند دلیل کارش را بگوید. باید همه‌چیز را به‌دست زمان بسپارم تا دلیل این چرخش عقیده مشخص شود. روزی همه خواهند فهمید که واقعیت چه بوده است.

  *‌ در این مدت حرف و حدیث‌های زیادی درباره تو به‌وجود آمده، خیلی‌ها اعتقاد دارند در لهستان اتفاقی غیرفنی رخ داده که تو را از تیم‌ملی دور کرده؛ این مسأله درست است؟

- هرگز، شاید مسئولان دوست ندارند حقیقت را بگویند تا این مسائل ایجاد شود. مرا بین خودشان پاسکاری می‌کنند و بین آنها گیر افتادم اما من هیچ‌وقت دروغ نگفته‌ام و الان هم نمی‌گویم. باور کنید در لهستان هیچ اتفاقی نیفتاد که بگوییم به خاطر آن به تهران بازگشتم. نه درگیری بود و نه بحثی اما به من گفتند تو مصدوم هستی و بهتر است بروی استراحت کنی. از همان زمان مسئولان تیم هزار دلیل برای کنار گذاشتن من آوردند که با مروری بر صحبت‌هایشان تعجب می‌کنید.

  *‌ از بازیکنان دیگر تیم‌ملی هم دلخور هستی؟

- نه، این موضوع به بازیکنان چه ربطی دارد؟ حتی با سعید معروف که تاثیرگذاری زیادی روی کواچ دارد، صحبت‌هایی را انجام دادم تا جلسه‌ای مشترک با کواچ بگذاریم اما نمی‌دانم چرا دیگر خبری از سعید هم نشد. در هر صورت من از سایر ملی‌پوشان دلخور نیستم و مثل قبل با آنها رفیقم اما از خیلی از افراد از جمله داورزنی دلخورم.

  *‌ چرا؟

- یادم نمی‌رود که ٢‌ سال قبل وقتی ولاسکو از ایران رفت و من هم قبل از آن خداحافظی کرده بودم، داورزنی چقدر با من تماس گرفت و گفت که تیم‌ملی به تو نیاز دارد. البته آن موقع هم من به درخواست داورزنی اکتفا نکردم و اجازه دادم تا کواچ به ایران بیاید و با او حرف بزنم. کواچ هم بلافاصله بعد از حضورش در تهران با من جلسه گذاشت و شدیدا پیگیر بود که من حتما به تیم‌ملی برگردم. حالا بعد از ٢‌ سال رفتارهایی با من کردند که هرگز انتظارش را نداشتم.

  *‌ با شرایط کنونی، قصد داری دوباره از تیم‌ملی خداحافظی کنی؟

- خداحافظی؟! من که ٢‌ سال قبل خداحافظی کردم. آقایان نگذاشتند بروم و حالا مرا از تیم‌ملی بیرون انداختند. دیگر خداحافظی کردن من از تیم‌ملی مسخره است. فکر نمی‌کنم راهی برای بازگشت باشد اما من هم خداحافظی‌ام را کرده‌ام و نمی‌خواهم با احساسات مردم بازی کنم. همان موقع مرد و مردانه گفتم می‌روم اما از آقایان می‌پرسم که چرا دنبال من آمدید؟ شما که می‌خواستید مرا از تیم‌ملی بیرون کنید، چرا التماس کردید که برگردم؟

  *‌ برنامه‌ات برای آینده چیست؟

- به فعالیت باشگاهی‌ام ادامه می‌دهم. با چند تیم برای فصل آینده لیگ برتر صحبت کردم و معلوم نیست که در مشهد باشم یا شهر دیگری. 

* شرایط تیم‌ملی را دنبال می‌کنی؟

- بله، برای دوستانم در تیم‌ملی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در جام‌جهانی بهترین نتیجه را کسب کنند و برای اولین‌بار سهمیه المپیک را بگیرند. 

* حرف خاصی باقی نمانده است؟

- فقط دوست دارم به والیبال دوستان بگویم که زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. به من گفتند که به تیم‌ملی بیا و تا المپیک باید به ما کمک کنی، من هم چون بحث ملی بود، جلو آمدم اما آنها بهترین لیبروی جهان را نمی‌خواهند.

منبع: شهروند
 

 

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha