ادامه موفقیت‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن

ناکامی بزرگ عربستان و امارات در جبهه عدن و تلفات سنگین مزدوران

ناکامی بزرگ عربستان و امارات در جبهه عدن و تلفات سنگین مزدوران
به گزارش سراج24، خبرگزاری رسمی یمن اعلام کرد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به دستاورد منحصر به فردی در استان مأرب‬ دست یافتند به طوری که توانستند با ایجاد کمینی محکم، شماری از تروریست های القاعده را در این استان هدف قرار دهند.
یک منبع نظامی یمنی گفت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند دو موضع در استان مأرب را از لوث عناصر القاعده و الاصلاح (شبه نظامیان سلفی) پاکسازی کنند و شماری از سرکردگان تروریست ها از جمله فرمانده جبهه المخدره را به هلاکت برسانند. در این عملیات هشت تروریست دیگر زخمی شدند.
این منبع تاکید کرد نیروهای  ارتش و کمیته های مردمی با کنترل روستای لحانی، همچنان به عملیات علیه تروریسم ادامه می دهند و هر روز به پیروزی های تازه ای دست می یابند.
اسارت 15 تروریست القاعده در استان مأرب
از سوی دیگر منبع نظامی یمنی از موفقیت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در اسیر کردن 15 تروریست القاعده در استان مأرب خبر داد.
این منبع تصریح کرد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی از هیچ تلاشی برای پیگرد و دستگیری تروریست ها و انهدام مخفیگاه های آنها در هر نقطه از یمن دریغ نخواهند کرد تا میهن را از لوث آنها پاکسازی کنند.
حملات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف استان تعز
خبر دیگر این که جنگنده های سعودی، مناطق مختلف استان تعز یمن را بمباران کردند.
یک منبع محلی به خبرگزاری رسمی یمن گفت حملات جنگنده های سعودی بر جنوب جبل جره و خیابان الستین و بخش مشرعه و حدنان در استان تعز متمرکز بود. در این حملات منزل یکی از شهروندان به طور کامل تخریب شد.
این منبع افزود هدف از حملات هوایی جنگنده های سعودی، پشتیبانی هوایی تروریست های القاعده و شبه نظامیان الاصلاح مزدوران آل سعود است که در برابر ارتش و کمیته های مردمی، متحمل خسارت ها و تلفات سنگین شده اند.
ادامه تخریب زیر ساخت‌های یمن
خبر دیگر این که جنگنده های سعودی، لوله انتقال نفت در منطقه صافر در استان بمأرب را هدف قرار دادند.
به گفته یک منبع نظامی یمنی، جنگنده های سعودی لوله انتقال نفت در منطقه صافر و مواضع الطلعه الحمراه و الشعله در غرب شهر مأرب را بمباران کردند.
این منبع افزود جنگنده های سعودی در پی پیروزی های ارتش و کمیته های مردمی بر عناصر القاعده و مزدوران رژیم سعودی، حملات هوایی خود به استان مأرب را تشدید کردند.
این منبع گفت تلاش های متجاوزان سعودی برای پشتیبانی هوایی از تروریست ها و عناصر مزدورشان در مقابل ایستادگی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با شکست روبرو خواهد شد.
این منبع با اشاره به موفقیت های مستمر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در برابر تروریست های تکفیری و شبه نظامیان مزدور بر قریب الوقوع بودن نابودی این عناصر تاکید کرد.
فرودگاه عدن در کنترل کامل ارتش و کمیته های مردمی
شبکه المیادین هم از موفقیت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در سیطره مجدد بر فرودگاه بین المللی عدن پس از درگیری های شدید با تروریست های القاعده و شبه نظامیان وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن خبر داد.
تلفات سنگین مزدوران سعودی در عدن
روز گذشته نیز یک منبع نظامی یمنی تاکید کرده بود نیروهای ارتش و کمیته های مردمی، خسارت ها و تلفات سنگینی به عناصر القاعده و مزدوران آل سعود در عدن وارد کردند.
این منبع خاطر نشان کرد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند با دفع حمله عناصر القاعده و مزدوران متجاوزان سعودی در التواهی عدن، ده ها نفر از آنها را به هلاکت برسانند یا زخمی کنند و هفت نفر از جمله یکی از سرکردگان آنها را به اسارت بگیرند و مقادیری سلاح سنگین و موشک و تیربار به غنیمت بگیرند و تعداد از جنگ افزارهای نظامی آنها را که اهدایی متجاوزان سعودی بود، منهدم کنند.
درگیری شدید ارتش و کمیته های مردمی با تروریست های القاعده در خور مکسر
این منبع از محاصره تروریست های القاعده و دیگر مزدوران سعودی در اطراف فرودگاه بین المللی عدن و درگیری های شدید میان نیروهای ارتش با این عناصر در خور مکسر خبر داد که کمیته های مردمی هم در این عملیات در کنار نیروهای ارتش قرار دارند.
این منبع بر عزم ارتش و کمیته های مردمی برای مقابله با جنایتکارانی که مرتکب وحشیانه ترین جنایات علیه ملت یمن می شوند، تاکید کرد.
این در حالی بود که شبکه های رسانه ای پرتعداد سعودی و اماراتی و طرف های همسو با آنها طی روزهای اخیر در یک اقدام هماهنگ برای روحیه بخشی به تروریست ها و مزدوران وابسته به خود مدعی سیطره کامل این افراد بر بندر عدن از جمله فرودگاه آن شده بودند که روز گذشته منابع رسمی یمنی این ادعا را بی پایه و اساس و در چارچوب جنگ روانی و تبلیغاتی متجاوزان سعودی برای روحیه بخشی به مزدورانشان اعلام کرده بودند.
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

اخباری ضد و نقیض از تسلط جدایی‌طلبان جنوب یمن بر مقرهای دولت مستعفی در عدن

شنیده شدن صدای انفجار مهیب در «عدن» یمن

خبرگزاری فرانسه: «روحانی» با خشمِ خانواده‌ قربانیانِ معدن یورت مواجه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha