طی بیانیه‌ای صورت گرفت

تقدیر ۲۰۳ نماینده مجلس از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس

تقدیر ۲۰۳ نماینده مجلس از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس
به گزارش سراج24، مهرداد بذرپاش عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان بیانیه 203 نفر از نمایندگان مجلس را قرائت کرد.
 
نمایندگان مجلس در این بیانیه از حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس آن هم در لحظات حساس مذاکرات هسته‌ای تقدیر و تشکر کردند.
 
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای شکرانه الهی و تشکر از حضور گسترده مسلمین و حق‌خواهان جهان به ویژه مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس و در لحظات حساس و پایان مذاکرات هسته‌ای بر نکات ذیل تأکید می‌نمایند:
 
1. 36 سال پیش روح خدا روز جهانی قدس را به عنوان سمبل ضدیت با غده سرطانی و غاصب صهیونیستی و پرده‌گیری از چهره نفاق مروجان اسلام آمریکایی مشخص و اعلام نمود و تاکنون این پیام خدایی سبب تزلزل و زوال شجره خبیثه اسرائیل غاصب در سرزمین‌های اشغالی شده است. امسال نیز حرکت پرشکوه ملت‌های حق‌جوی به ویژه مسلمانان و علی‌الخصوص مردم بصیر ایران اسلامی تجدید میثاقی بود با پیام انقلاب اسلامی در ضرورت وحدت مسلمین و وجوب آزادی قدس شریف و اعلام انزجاری بود از کودک‌کشی و جنایت‌کاری رژیم جعلی صهیونیست و هم‌دست او خائنین حرمین شریفین در کشتار بی‌گناهان یمن و بیان بیزاری و برائتی بود از استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و محکومیت حمایت‌های آنان از همه جنایت‌ها و وحشی‌گری‌های رخ داده در سرزمین‌های اشغالی و بر علیه ملت مظلوم یمن که به فضل الهی به زودی در محکمه دل جهانی مسببان و حامیان آن محاکمه و به جزای خیانت‌هایشان خواهند رسید.
 
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی من تشکر از حضور ده‌ها میلیونی مسلمین و مستضعفین جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس، از دولت‌های اسلامی مصرانه می‌خواهیم برای جلوگیری از ادامه جنایت‌های سران قدرت‌طلب عربستان در یمن، همه مقدورات خویش را جهت رفع شجره منحوس صهیونیست به کار گیرند.
 
2. این ایام مصادف با روزهای پایانی مذاکرات هسته‌ای است که بعد از همه فرازها و نشیب‌های خود لحظات حساسی را پشت سر می‌گذارد و فراتر از تحلیل‌ها حقیقت عناصر فعال در این مذاکرات را آشکار می‌کند.
 
امروز هیچ فرد آگاه و بی‌غرضی نیست که حسن نیت ایران اسلامی را در حضور صادقانه خود در مذاکرات اذعان نکند و در مقابل پی به اهداف شوم و بهانه جویی‌های مکرر مستکبران غربی به خصوص شیطان بزرگ آمریکا نبرده باشد.
 
روزهای گذشته به شفافی نشان داد که سیاست‌مداران آمریکایی بهانه‌جو و غیرقابل اعتمادند و به چیزی جز محروم نمودن ملت‌ها به ویژه ملت رشید ایران از همه داشته‌های خویش راضی نبوده و فراتر از همه مقررات بین‌المللی خوی سلطه‌گری و جنایت‌کاری خود را در پس وعده‌های فریب‌کارانه‌شان در خدمت اهداف شومشان قرار می‌دهند.
 
ایستادگی نمایندگان مذاکره‌کننده ایران اسلامی در برابر زیاده خواهی‌های مستکبران به رهبری آمریکا مایه مباهات و قابل تقدیر است. نمایندگان ملت بزرگ ایران از این عزیزان می‌خواهند تا خطوط قرمز ترسیمی نظام اسلامی و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را میزان و ملاک خویش قرار داده و با هر نتیجه مذاکرات تحمیلی که مخالفتی با این اصول داشته باشد، مخالفت کرده و با اختیار بالای خود و مخالفت هوشمندانه‌شان در برابر تحمیل‌گری‌های سلطه‌گران پرده از چهره مزورانه آمریکا برکشند.
 
به هر حال رفع تحریم‌های پولی و بانکی و تسلیحاتی در روز آغاز انجام تعهدات ایران بدون قبول راستی‌آزمایی‌هایی توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که سابقه بسیار نامطلوبی در اذهان مردم ایران دارد از یک سو و از سوی دیگر منع مطلق بازرسی از مراکز نظامی، امنیتی و بازجویی از دانشمندان و ممانعت از اعمال هر گونه محدودیت در فرآیند تحقیق و توسعه و عدم قبول زمان‌بندی نامتعارف و ظالمانه آمریکا ضرورت دارد و این نکات ملاک مجلس شورای اسلامی در بررسی و انجام وظیفه قانونی برابر اصول 75 و 125 قانون اساسی خواهد بود.
 
در خاتمه مجدداً یادآوری می‌نماییم که راه برون رفت از مشکلات درونی کشور و جلوگیری از جنایات تحمیلی آمریکایی و بهانه جویی‌های مکرر آن ایجاد مصونیت داخلی با همیاری و همکاری همه مسئولان کشور و ملت بزرگ و شریف ایران به ویژه دولت خدمتگزار و مجلس شورای اسلامی است که امید است در سایه الطاف الهی و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال همدلی و همزبانی رخ نماید و کشور عزیزمان را از برکاتش بهره‌مند سازد.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

پویش "الی بیت‌المقدس" در سیستان و بلوچستان آغاز شد

پویش "الی بیت‌المقدس" در سیستان و بلوچستان آغاز شد

دومین گام از حرکت پیاده‌ی الی‌بیت‌المقدس از حرم حضرت معصومه (س) آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha