دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گقتگو با «سراج24»:

آمریکائی ها، مسئول شکست مذاکرات هستند/ خطوط قرمز ما همان خطوطی است که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند

 آمریکائی ها، مسئول شکست مذاکرات هستند/ خطوط قرمز ما همان خطوطی است که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند

سید باقر حسینی در گفت و گو با سراج24، با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیش از این بر بی صداقتی و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا تاکید کرده بودند، افزود: آمریکائی ها و سایر همراهانشان در مذاکرات از خود اختیاری ندارند و این رژیم صهیونیستی است که برایشان تعیین تکلیف می کند، لذا از همان آغاز پایان مذاکرات مشخص بود.

نماینده مردم زابل،زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی در تبیین این موضوع گفت: آمریکا و همپیمانانش در عمل و در برخورد با سایر کشورها از جمله ایران ثابت کرده اند به هیچ قول و قراری پایبند نیستند الا تامین منافع اسرائیل ، تا جائی که در این راه حتی منافع مردم خود را هم زیر پا می گذارند.

وی با ذکر این نکته که در کشور حرف اول و آخر را تامین منافع ملی وحفظ عزت و اقتدارمی زند، اظهار داشت: معتقدم تیم مذاکره کننده باید همچنان بر اصولی که مردم ایران از آنها مطالبه کرده اند و رهبر معظم نیز بارها بر این اصول پافشاری کرده اند، ایستادگی کند چرا که ما چیزی جز حقمان آنهم در چارچوب معاهده ان پی تی نمی خواهیم و این هیچگونه زیادی خواهی در آن نیست ،بهر حال در این مذاکرات هم اگر به نتیجه نرسیم بلا شک آمریکا و اسرائیل مقصر اصلی هستند و به نظر می رسد دنیا نیز این مهم را درک کرده باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: اعتقاد داریم که طرف مقابل ما بویژه آمریکا که از تل آویو اداره می شود و هدایت کنندگانش اسرائیلی ها هستند اگر بخواهند مذاکرات به نتیجه برسد، قطعا ً این مذاکرات نتیجه خواهد داد و در این صورت هم منافع ملی ما که یکی از خطوط قرمزماست تامین خواهد شد.

وی از تیم مذاکره کننده خواست که در پی یک توافق خوب باشد و در تبیین ویژگیهای توافق خوب اظهار داشت: برای ما توافق خوب بدین معناست که  خطوط قرمز ما که توسط مقام معظم رهبری تعیین شده رعایت وحقوق ما به رسمیت شناخته شده و رعایت شود، شرایط برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ائی برای ما مهیا و از طرفی این تحریمهای ظالمانه و نابجا و به ناحق برداشته شود.

حسینی در پایان این گفت و گو در تشریح خطوط قرمز نظام گفت: خطوط قرمز ما همان خطوطی است که حضرت آقا تاکید کرده اند و آنها عبارتند از حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ایی، لغو یکباره تحریم های ظالمانه، عدم بازدید از مراکز نظامی، عدم مصاحبه و دیدار با دانشمندان ما و ادامه تحقیق و توسعه در مباحث انرژی هسته ائی.

اخبار مرتبط

ژاپنی‌ها صرفا انتقال دهنده‌ی پیام مقامات آمریکایی به ما هستند و نه میانجی

ذوالنوری: هیئت حاکمه آمریکا تفکر قرون وسطایی دارد

شایعه سهمیه بندی بنزین اتفاقی نبود

0 نظر

ارسال نظر

capcha