عضو شورای شهر تهران خبر داد؛

ستاد سوخت منحل شد/ پیگیری وضعیت گود لاله زار

ستاد سوخت منحل شد/ پیگیری وضعیت گود لاله زار
به گزارش سراج24، ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه شورا پیگیر تغییر وضعیت تاکسی های فرسوده است، گفت: در آخرین جلسه ای که با رئیس سازمان تاکسیرانی داشتیم اعلام شد ستاد سوخت اعلام انحلال کرده و روند نوسازی تاکسی های پیکان و پراید نامشخص است.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر ۶ هزار و ۹۰۰ پیکان و پراید در ناوگان تاکسیرانی وجود دارد و سال گذشته با همکاری ستاد سوخت، ۳ هزار و ۱۰۰ تاکسی فرسوده از ناوگان خارج شد که قرار بود امسال نیز این ستاد تاکسی های فرسوده را خریداری کند که با وجود انحلال آن، وضعیت این تاکسی ها نامشخص است.
 
قناعتی با بیان اینکه شهرداری مصمم است تاکسی های فرسوده با اولویت پیکان از ناوگان تاکسیرانی حذف شود، گفت: شورا و بانکهای عامل باید در این راه کمال همکاری را با شهرداری انجام دهند و اگر کمک های دولتی در این حوزه قطع نمی شد، تا پایان سال ۹۴ دیگر تاکسی پیکان و پراید از ناوگان تاکسیرانی حذف می شد.
 
پاسخ شهرداری به تذکر اعضا پس از ۱۵ ماه
 
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران، گفت: در این جلسه شهرداری پاسخ یکی از تذکرات من را پس از ۱۵ ماه داد. در این تذکر که مربوط به بیمارستان سوانح و سوختگی در شب چهارشنبه سوری بود درخواست شده بود برای این بیمارستان فضای سبز و محوطه سازی شود که در ابتدای سال ۹۳ این تذکر به شهرداری داده شد و ۹۴.۴.۱ پاسخ آمد که با این درخواست موافقت نمی شود.
 
وضعیت نامشخص گود لاله زار
 
وی در ادامه با اشاره به تذکری در خصوص بلاتکلیف ماندن گود لاله زار که در ایام نوروز سبب تخریب بخشی از مغازه های این محدوده شد، گفت: متاسفانه این محل به جولانگاه معتادان تبدیل شده در حالیکه لاله زار محل تردد توریست هاست و درست نیست یک ساختمان خرابه، نمای آن را خراب کند. همین طور ساختمان حاشیه این گود همچنان نیمه خرابه هستند و با کمترین ریشتر زلزله بر سر مردم خراب می شوند و عابران پیاده امنیت جانی در این منطقه ندارند.
 
قناعتی ادامه داد: همچنین بخشی از پیاده رو به دلیل این خرابه گرفته شده و مشکلاتی را برای ساکنان منطقه به وجود آورده است و ما از شهرداری درخواست کرده ایم به دلیل آنکه شهرداری نیز در این اتفاق مقصر بوده تسهیلاتی را برای مالکان خانه های همجوار فراهم کنند. در حال حاضر طراحی انجام شده از سوی شهرداری مورد مخالفت مغازه داران قرار گرفته و شهرداری اصرار به طراحی جدید و مالکان اصرار به طراحی قدیم دارند که باید این مشکل هر چه سریعتر حل شود زیرا ۴۵ کاسب به طور مستقیم و ۱۰۰ نفر به طور غیرمستقیم از این مغازه ها کسب روزی می کردند.
 
به گفته قناعتی، در جلسه امروز شورای شهر تهران، گزارش تلفیق بودجه سال ۸۹ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.
 
منبع:مهر

اخبار مرتبط

صلابت «مرگ برآمریکا» در صدای خس خس تنفس یک جانباز/چقدر برای «عاملین» و «آمرین» این اقدامات ضد بشری، «آرزوی مرگ» با شدیدترین وجه کرده اید؟

ایجاد موج توسط افراد زاویه‌دار با آموزش و پرورش/دانشگاه فرهنگیان منحل نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha