بهرام رادان:

نیت من فقط کنجکاوى بود، نه تایید این اتفاق!

نیت من فقط کنجکاوى بود، نه تایید این اتفاق!
سراج24، قانونی شدن ازدواج همجنسبازان در آمریکا در روزهای اخیر حاشیه‌های فراوانی را در پی داشته است، اما شاید پرحاشیه ترین واکنش به این اتفاق در جامعه سینمایی ایران مربوط بود به توئیت بهرام رادان در مورد این اتفاق، توئیتی که جهت گیری حمایت‌آمیز از تصویب این قانون داشت. این توئیت پس از مدت کوتاهی بازخورد فراوانی پیدا کرد.
 
حلقه وصل نیز بنابر وظیفه خود و با توجه به اصول اخلاقی جامعه ایرانی به آن واکنش نشان داد. اما پس از این واکنش‌ها بود که این بازیگر سینما مطلبش را از تویترش پاک کرد و در حرکتی قابل تامل بسیاری از رسانه ها نیز اقدام به حذف مطالبی در مورد این اظهار نظر رادان کردند.
 
در ادامه با دنباله دار شدن این حاشیه‌ها، رادان یادداشتی را در اختیار سایت خبرآنلاین قرار داده است. حلقه وصل نیز برای رعایت اخلاق رسانه‌ای اقدام به انتشار متن کامل این یادداشت کرده است که به شرح زیر می‌باشد:
 
«در پی انتشار مطلب منتسب به اینجانب در فضای مجازی لازم دیدم تا توضیحات ذیل را در اختیارتان قرار دهم:
 
با توجه به علاقه مطالعاتى و تجربیات شخصى نگارنده در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی در کشورهاى مختلف و نظر به این که در کشور ایالات متحده، تعداد افراد مذهبى در این کشور به حدى بالاست که أساسا اتخاذ چنین تصمیمى توسط دموکرات‌ها، آن‌هم درست همزمان با دور نهایى مذاکرات با ایران و در یکسال و نیم باقیمانده به انتخابات این کشور باید دلایل سیاسی خاص ویژه‌ای داشته باشد که منجر به تصویب ناگهانى چنین قانون عجیبى شده است.
 
در مطلب منتسب که تنها چندى پس از انتشار و به منظور جلوگیرى از سوءاستفاده حذف شد، فقط اشاره به «تاریخى بودن» تصویب این قانون شده بود و به هیچ وجه کلامى از تأیید و حمایت در آن نبود، پرواضح است که چنین رفتارهایى در قانون، عرف و شرع ما محکوم است، لذا حرکت غیرمسئولانه برخى سایت‌ها در بد تیتر کردن، به خودانگاشتن و بزرگنمایى این مسئله، تنها آب به آسیاب دشمن ریختن بود و نیت من فقط کنجکاوى از پس پرده ماجرا و دلایل این اقدام بود نه تایید و حمایت از آن.»
 
در پایان لازم به ذکر است که این یادداشت در حالی از سوی این بازیگر سینما منتشر شده است که ادبیات وی در مطلبی که در توئیتر گذاشته بود، ادبیاتی کاملا متفاوت بود!
 
به همین خاطر ما هم قضاوت را برعهده مخاطبین محترم می‌گذاریم.
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha