مهدی مطلبی،از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب درگذشت

مهدی مطلبی،از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب درگذشت
به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی مطلبی، از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و پیشتازان عرصه روشنگری هسته‌ای و نویسنده دو کتاب «عقب نشینی ممنوع» و «راز آنچه مرقوم داشته‌اند»، صبح امروز (یکشنبه) در حالی که برای جهاد علمی در مسائل مورد نیاز این روزهای کشور و روشنگری پیرامون پرونده هسته‌ای عازم کردستان بود، بر اثر تصادف در سانحه رانندگی درگذشت.
 
این محقق و پژوهشگر فعال کشورمان که از طلاب درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم بود، ضمن فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی، در ماه‌های اخیر وقت خود را وقف سخنرانی‌های تبیینی پیرامون واقعیت‌های توافق هسته‌ای در شهرهای مختلف کشور کرده بود.
 
حجت الاسلام مطلبی در​ آخرین سخنرانی روشنگرانه خود در جمعه گذشته و ​برنامه‌ای​ که در مسجد امام حسین (ع)​ شهر خوراسگان​ ​و با عنوان «مذاکره زیر سایه تهدید نمی خواهیم» ​برگزار شد،​ خطرات ناشی از بازرسی های نظامی و امتیازات سوخته داده شده در حوزه ی تحریم ها را مورد بررسی قرار داده بود.
 
 
مهدی مطلبی در سال 1364 در تهران و در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. وی تحصیلات خود را در تهران آغاز کرد و در دبیرستان فرهنگ تهران موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. وی در سال 1382 وارد حوزه علمیه قم و در مدرسه علمیه معصومیه (س) مشغول به تحصیل دروس حوزوی شد. وی در کنار تحصیلات حوزوی همواره فعالیت‌های فرهنگی و انقلابی خود را نیز پیگیری می کرد.
 
مسئولیت واحد شهدای بسیج مدرسه معصومیه و برگزاری نشست‌های شبی با شهدا، شب‌های پر خاطره‌ای را از وی در ذهن طلاب برجای گذاشته است. مهدی مطلبی انس ویژه‌ای با شهدا داشت و راوی کاروان‌های راهیان نور بود. کتاب «بچه‌های محله من و تو» اثر وی درباره نکات برجسته زندگی شهداست که در همین سال‌ها به چاپ رسید.
 
وی تحصیلات سطوح عالی و خارج خود را در قم ادامه داد و از محضر اساتید قم دروس خارج فقه و اصول را فرا گرفت و حدود سه سال در دروس خارج شرکت کرد. وی مسئولیت هیأت مکتب‌الشهدای تهرانسر را به عهده داشت.
 
از فعالیت‌های فرهنگی وی می‌توان به تأسیس و راه‌اندازی پایگاه اینترنتی جامع اشعار آیینی با نام «حسینیه» اشاره کرد که در مدت کوتاهی تبدیل به یکی از سایت‌های مرجع اشعار آیینی کشور شد. عشق و ارادت او به آستان اهل بیت (ع) مثال زدنی بود. مطلبی مداح اهل بیت بود و نوای دلنشین مناجات و روضه خوانی او از ذهن و یاد طلاب معصومیه هیچ گاه فراموش نمی شود.
وی در زمینه نقد مذاکرات هسته‌ای دست به تألیف دو کتاب ارزشمند «عقب نشینی ممنوع» و «راز آنچه مرقوم داشته اند» زد. کتاب «عقب نشینی ممنوع» از اسفند 93 تا کنون 12 هزار نسخه و «راز آنچه مرقوم داشته‌اند» نیز از نمایشگاه کتاب تاکنون 3 هزار نسخه به فروش رفته و در زمره کتب پرفروش در حوزه توافق‌نامه و مذاکرات هسته‌ای بوده است.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

امروز شنبه،در مدرسه ی شهید آوینی مراسم وداع با هنرمند انقلابی

1 نظر

< 1394/03/25 - 13:22

هر کس که مقرب است در فکر بلاست
آواره شدن قاعده ی عشق خداست
مهدی مطلبی پرید اما باز
در صحن حسینیه ی او روضه بپاست
محمد کاظمی نیا

سید علی

ارسال نظر

capcha