رئیس سازمان حج و زیارت گفت:

اعلام ظرفیت جدیدحج تمتع برای تهرانی ها

اعلام ظرفیت جدیدحج تمتع برای تهرانی ها

به گزارش تهران پرس، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه معاینات زائران حج تمتع از ۱۰ روز پیش در سراسر کشور آغاز و در استان تهران معاینات تقریبا بصورت کامل انجام شده است اظهارکرد: بر اساس نظر پزشکان متخصص مرکز پزشکی حج و زیارت، تعدادی از زائران به علت نداشتن توانایی جسمی لازم برای انجام مناسک حج، به توصیه پزشکان از سفر منع شده اند که در پی این موضوع در استان تهران ظرفیتی حدتود دو کاروان به وجود آمده است.

وی ادامه داد: متقاضیان تهرانی که دارای فیش اولویت دار تا تاریخ ۳۱فروردین سال۸۵ هستند می توانند برای نام نویسی در کاروان ها اقدام کنند.


رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه این ظرفیت ها صرفا برای زائران استان تهران است افزود: بر اساس هماهنگی با اداره کل حج و زیارت استان تهران متقاضیان دارای فیش اولویت دار، تا پایان خرداد برای مراجعه و نام نویسی در کاروان ها فرصت دارند و اگر باز هم ظرفیت خالی وجود داشته باشد، در اوایل ماه مبارک رمضان اطلاع رسانی می شود.


وی تصریح کرد: از ویژگی های خوب حج امسال این است که برای نخستین بار اعزام زائران مدینه قبل حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به پارسال افزایش دارد یعنی حدود ۶۲ درصد از متقاضیان به صورت مدینه قبل مشرف می شوند.


اوحدی مطرح کرد: پروازهای تمتع از اول شهریور آغاز می شود و نخستین پرواز به مقصد مدینه منوره انجام خواهد شد.


رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در هفته های گذشته شاهد افزایش تقاضای سفر به اعتاب مقدسه بوده ایم، به همین علت سازمان حج و زیارت در قالب برنامه ریزی جدید برای نخستین بار برنامه سفر ماه مبارک رمضان را آماده کرد.


اوحدی گفت: با توجه به مدیریت خوبی که در حوزه قیمت گذاری صورت گرفته است امسال توانستیم قیمت های سفرهای عتبات ماه مبارک رمضان را تا ۱۵ درصد کاهش بدهیم.


وی افزود: برنامه های ماه مبارک رمضان بسته های ۱۴ و ۲۳ شبه است تا زائران برای روزه داری با مشکل روبرو نشوند.


اوحدی تاکیدکرد: بر اساس آخرین گزارش ها، تعداد محدودی ظرفیت خالی در کاروان های عتبات ماه مبارک رمضان وجود دارد و متقاضیانی که در ماه مبارک رمضان قصد تشرف به عتبات عالیات دارند می توانند برای نام نویسی به سامانه www.atabat.org.ir مراجعه کنند.


وی درپایان گفت: بسته های سفر ماه مبارک رمضان شامل زیارت نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

نامگذاری روزهای هفته حج اعلام شد

اسکان زائران حج 98 در مکه و مدینه چگونه خواهد بود؟

3100 دلار؛ هزینه "حج تمتع" برای هر زائر ایرانی

1 نظر

ارسال نظر

capcha