«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

لباس‌های عجیب یک بازیگر؛ از پوشیدن شلوار عجیب در جشنواره فجر تا نصب یک نقاشی به روی پالتو و پوشیدن شلوارک با کت+تصاویر

لباس‌های عجیب یک بازیگر؛ از پوشیدن شلوار عجیب در جشنواره فجر تا نصب یک نقاشی به روی پالتو و پوشیدن شلوارک با کت+تصاویر

نوید محمد زاده بازیگری است که پس از سال ها فعالیت در تئاتر، بازیگری را به صورت جدی در فیلم عصبانی نیستم ساخته رضا درمیشیان شروع کرد. فیلمی در حمایت از فتنه که انواع و اقسام توهین ها را به قشر مدهبی جامعه کرد.

نکته قابل توجه در رابطه با این بازیگر جدای از سلایق سیاسی وی که از جنس فیلم هایی که بازی می کند مشهود است، نوع پوشش وی است که حتی برای هم قطاران محمدزاده نیز بسیار عجیب بود و آن را دور از شأن یک هنرمند خواندند.

به این عکس ها دقت کنید:

 

این لباس عجیب و غریب را نوید محمدزاده در همین جشنواره فجر پوشید و محصول آزادی بی حد و حصر جشنواره های خارجی نیست.

هر چند این لباس مورد اعتراض جمعی از فعلان فضای مجازی قرار گرفت اما حضور نوید محمد زاده به همراه دست اندرکاران فیلم ناهید به فرانسه برای شرکت در جشنواره کن بهانه ای شد تا باز وی یک لباس عجیب دیگر بپوشد. محمدزاده به همراه  پژمان بازغی عکسی از خود  در حاشیه جشنواره کن منتشر کرد که واکنش های زیادی را به همراه داشت. به محض انتشار عکس، کاربران بسیاری نسبت به پوشش نوید محمدزاده معترض شدند و در کامنتهای زیادی این اعتراض خود را نشان دادند. بسیاری از این کاربران معتقد بودند که این پوشش شایسته نماینده سینمای ایران در جشنواره‌ای خارجی نیست. برخی دیگر نیز مدعی بودند که در جشنواره‌های معتبر باید از لباس و پوشش رسمی استفاده کرد.

 
یکی از کاربران در ذیل این عکس نوشته است: "خود فرانسوی ها همچین تیپ های عجیب و غریبی نمی زنند، اون وقت بازیگرهای ایرانی که باید آبروی ایران باشند با شلواری که تلفیقی از بیژامه و شلوارک هست توی این جشنواره حاضر شدند." آیا واقعا این موارد گفته شده دستاورد هزینه های میلیاردی است که باید بیت المال بپردازد تا شاهد چنین وقایعی باشیم؟ کدام نهاد نظارتی در ربطه با "کن گردی" مسئولان و خالی کردن غرفه ایران و بیژامه پوشیدن مسئول است؟
 
پس از این انتقادها، محمد زاده در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: نگران آبروی ایران نباشد، این لباس رسمی نیست.
اما عکس های بعدی که از حضور دست اندرکاران فیلم ناهید در محافل رسمی کن منتشر شد، بازهم محمدزاذه را در یک لباس بسیار عجیب نشان میداد. لباسی که در آن وی یک تابلو را بر روی پالتو خود چاپ کرده بود تا بازهم نشان دهد از پوشیدن لباس های عجیب و غریب که بییندگان خارجی را مسرور و فعالان فرهنگی داخل را محزون کند، واهمه ای ندارد.
 

حال باید دید در غیاب نظارت مسئولان فرهنگی این لباس های عجیب و غریب تا چه مرحله ای قرار است نماد ایران و ایرانی در مخافل خارجی باشد.

اخبار مرتبط

پای مریل استریپ با «شکارچی گوزن» به خانه هنرمندان ایران باز می‌شود

عسگرپور مدیرعامل خانه هنرمندان شد

نمایش «سونات توکیو» در خانه هنرمندان ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha