لاپید:

لاپید: اسرائیل درحال پس‌رفت است

لاپید: اسرائیل درحال پس‌رفت است

به گزارش سراج24، یائیر لاپید، رهبر حزب یش آتید با انتقاد از کابینه و کنست جدید رژیم صهیونیستی که بنیامین نتانیاهو درتلاش برای تکمیل آن است اعلام کرد که اسرائیل درحال پس‌رفت است.

وی در ادامه با انتقاد از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بودجه اسرائیل صرف باج‌های سیاسی شده است. این سیاستمدار اسرائیلی در ادامه به این مسئله اشاره کرد که  توافقات صورت گرفته میان نتانیاهو و تورات یهودی برای تشکیل کابینه 4 میلیارد شکل هزینه دربر داشته است.

لاپید با بیان اینکه به عنوان حزب مخالف مسئول انتقاد از نتانیاهو است گفت که به کابینه اجازه نخواهد داد که اسرائیل را در معرض فروش قرار دهد.

طبق گزارش منابع اسرائیلی بنیامین نتانیاهو توافقنامه ای با دو حزب سیاسی اعم از حزب افراطی «تورات یهودی» و حزب میانه رو راستگرا «کلنا» ( همه ما) امضا کرد تا به این ترتیب این ائتلاف با نمایندگان حزب لیکود 46 کرسی در پارلمان کسب نماید و در همین رابطه «موشی کحلون» رهبر حزب کلنا گفت که منصب وزیر دارایی را عهده دار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود که احزاب خانه یهودی، شاس و اسرائیل خانه ما نیز به ائتلاف نتانیاهو بپیوندند که در آن صورت این ائتلاف به 67 کرسی در پارلمان دست خواهد یافت.

از سوی دیگر «یعقوب لیتزمن» رهبر حزب تورات یهودی گفت که به عقیده وی توافقنامه امضا شده، توافقنامه خوبی است.

از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی جروز الم پست نوشت که حزب لیکود در کابینه آتی 12 منصب را از آن خود خواهد کرد و آویگدور لیبرمن وزیر خارجه نیز منصب خود را حفظ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha