عضو کمیسیون امنیت ملی و گفت و گو با «سراج 24»:

توافق یک مرحله ای راه را برای باج گیری غرب می بندد/ اقدام هوشمندانه رهبری در برابر خطر مذاکرات فرسایشی

توافق یک مرحله ای راه را برای باج گیری غرب می بندد/ اقدام هوشمندانه رهبری در برابر خطر مذاکرات فرسایشی

ابراهیم آقا محمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سراج24 با اشاره به اقدام هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در مسئله مذاکرات هسته ای گفت: غربی ها پیام رهبر انقلاب را شنیدند و باید تصمیم بگیرند؛ اگر صداقت دارند، یک بار برای همیشه این مسئله را حل کنند، بازرسی های آژانس به صورت شبانه روزی تاسیسات هسته ای ما را زیر نظر دارند و دیگر بهانه ای قابل قبول نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس عنوان کرد: توطئه آمریکا در رابطه با مذاکرات هسته ای مثل روز روشن است.

 وی افزود: حکومت آمریکا را به هیچ وجه نمی توان یک حکومت صادق در برابر ملتها دانست. این کشور قصد ندارد به صورت عادلانه و طبق موازین بین المللی با کشور ما برخورد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه آمریکا در قضیه هسته ای بارها شیطنت کرده است، افزود: دولت این کشور می خواست که مذاکرات هسته ای را به ورطه فرسایشی بکشاند؛ هدف این بود که سالهای سال مذاکرات ادامه پیدا کند و هیچ پیشرفتی نیز در مذاکرات ایجاد نشود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار کرد: در سوم آذر توافق ژنو در مورد کلیات شکل گرفت و قرار بود ظرف 6 ماه ایران و 1+5 در جزئیات به توافق برسند، اما چند بار این توافق تمدید شد و اکنون سخن از توافق دو مرحله ای می کنند.

آقامحمدی عنوان کرد: آمریکا و غرب زمانی برای پایان تحریمها اعلام نمی کنند؛ ما در این مدت غنی سازی خود را تعلیق کردیم و واقعیت نشان می دهد، هدف خسته کردن و ایجاد فشار به جمهوری اسلامی است تا ما در یک فضای اجبار به خواسته های آنها گردن نهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات ملت ایران گفت: باید تحریمهای ظالمانه یک جا برداشته شود، حق غنی سازی ایران به رسمیت شناخته شود و دیگر غرب از طریق شورای امنیت و اتحادیه اروپا علیه ما تحریم و فشار ایجاد نکند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: تاکیدات چند روز پیش رهبر معظم انقلاب تکلیف را برای تیم دیپلماسی ما مشخص کرد و موضع نظام اسلامی را نیز به غربیها یک بار دیگر نشان داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه یک مرحله ای بودن توافق راه را برای باجگیری غرب از ما خواهد بست، گفت: اگر توافق یک مرحله صورت نگیرد ما 50 سال دیگر هم درگیر مذاکرات هسته ای خواهیم بود؛ فضای مذاکرات نشان می دهد آمریکا به دنبال توافق نیست، لذا رهبر معظم انقلاب به غربیها هشدار دادند.

منتخب مردم خرم آباد در خانه ملت اظهار کرد: حقیقت آن است که آمریکا دشمن ماست، زیرا از اسلام، امام(ره) و انقلاب عداوت و کینه دارد و سرچشمه بیداری اسلامی را جمهوری اسلامی می داند، لذا همه تلاش خود را برای تسلیم کردن ملت ایران به کار می بندد.

اخبار مرتبط

مخالفت در دولت ترامپ برای فروش هواپیما به ایران

با هیچ چیزی که توان دفاعی‌ ما را محدود کند، موافقت نکرده‌ایم

اروپا ترامپ را علیه ایران همراهی نخواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha