اعلام منع آمد و شد در الرمادی عراق

اعلام منع آمد و شد در الرمادی عراق

به گزارش سراج24، پایگاه النهرین،هادی العامری دبیر کل سازمان بدر از پایان عملیات نیروهای امنیتی و مردمی در دیالی و آزاد سازی کامل مناطق و روستاهای المقدادیه خبر داد و افزود: مرجعیت تلاش های نیروهای ارتش و مردمی در آزاد سازی دیالی از داعش را ارج می نهد و آیت الله سیستانی بر ضرورت حفظ اموال مردم تاکید دارد.

وی افزود: دیالی امن است و دستگاه های امنیتی باید به نقش خود در حفظ مناطق بازپس گرفته شده عمل کنند.پاکسازی مناطق از بمب ها و منازل بمب گذاری شده ضروری است.

در همین حال عدنان التمیمی رئیس شورای المقدادیه اعلام کرد: دریچه های تنظیم کننده صد الصدور الاروائی پس از شش ماه توقف به سبب تسلط داعش راه اندازی شد و سناریوی جنگ آب از سوی تروریست ها پایان یافت.

التمیمی تاکید کرد: تیم مهندسی از اداره آب در دیالی، تنظیم کننده های سد را در شمال المقدادیه راه اندازی کردند و آب به سوی پنچ رود اصلی که بارزترین آنها رود الروز، خریسان و مهروت است جاری شد.

وی از اداره آب و دست اندرکاران خواست که هرچه سریع تر دربهای برقی تنظیم کننده سد الصدور را که داعش آنها را تخریب کرده است اصلاح کنند.

التمیمی تاکید کرد: سازمان تروریستی همه مولدهای برقی تنظیم کننده سد الصدور را تخریب کرده اند. ترمیم این دربها در توزیع آب در رودها و جدول ها به شکل عادلانه نقش مهمی دارد.

خاطرنشان می شود که در عملیات چند روز گذشته در دیالی ناحیه منصوریه الجبل و مناطق مجاور آن، پنج پل در منطقه سنسل و منطقه الدوالیب، روستای بروانه، الوشاع، بزایز شروین، منطقه الخیلانیه و مناطق مجاور آن، روستای نجم عبدالله، روستای الکراغول، روستای عرب طه، روستای حماده آزاد شدند و نیروهای امنیتی در حال پاکسازی بمب های و مواد منفجره برجای مانده از داعش هستند.در این عملیات بیش از دهها تروریست به هلاکت رسیده اند.

جمیل الشمری رئیس پلیس دیالی نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی و مردمی روستاهای المقدادیه را به طور کامل از لوث تروریست ها پاکسازی کرده اند و ده ها تروریست را به هلاکت رسانده اند و ادوات آنها را منهدم کرده اند.دیالی به طور کامل از داعش پاکسازی شده است.جانفشانی های نیروهای امنیتی و مردمی در شکست تروریست ها و فروپاشی کامل آنها نقش مهمی ایفا کردند.

ادامه عملیات علیه تروریست‌ها در الانبار

در الانبار محمد عبد سالم رئیس پلیس منطقه البغدادی گفت: در عملیات نیروهای امنیتی و عشایری در این منطقه ۳۵ تروریست به هلاکت رسیدند.نیروهای امنیتی وارد منطقه جبه شدند و آن را آزاد کردند و هم اکنون منطقه الدولاب در نزدیکی شهر هیت را تحت محاصره قرار داده اند تا آن را آزاد کنند.

سرتیپ عبدالامیر الخزرجی معاون فرمانده طلایی در الانبار اعلام کرد: پنج تروریست داعش که دو نفر از آنها را تک تیراندازان تشکیل می دهند به هلاکت رسیده اند.نیروهای امنیتی موفق به اخراج داعشی ها از منطقه شدند.

محمد مخلف الخالدی رئیس شورای بیداری الخالدیه نیز گفت: نیروهای امنیتی با حمایت عشایر و جنگجویان شورای بیداری حمله داعش به این منطقه که در شرق الرمادی واقع شده است را دفع کردند و ۱۳ تروریست را به هلاکت رساندند.

عبدالرحمن النمراوی رئیس شورای همیاری فلوجه اعلام کرد: ابو انس السعودی و پنج نفر از معاونان وی به هلاکت رسیده اند.نیروهای امنیتی و عشایری طی عملیاتی در خیابان اربعین در فلوجه وی را به هلاکت رساندند.

یکی از اعضای هیئتی که اخیرا برای جلب نظر واشنگتن به آمریکا سفر کرده اند گفت: درباره تجهیز الانبار از سوی واشنگتن به شکل مجانی توافق شد و این در راستای توافقنامه تجهیز و آموزش و با موافقت بغداد است.سلاح سه ماه بعد خواهد رسید.

آغاز عملیات گسترده ارتش عراق برای آزادسازی کامل رمادی

سرتیپ ستاد کاظم الفهداوی امروز در گفت وگو با شبکه تلویزیونی السومریه نیوز تصریح کرد: نیروهای امنیتی صبح امروز مقررات منع آمد و شد همه جانبه ای را در شهر رمادی تا اطلاع ثانونی وضع کردند.

وی افزود: وضع مقررات منع آمد و شد همزمان با آغاز عملیات گسترده نظامی با مشارکت همه واحدهای ارتش و پلیس و پشتیبانی عشایر و نیروهای واکنش سریع به منظور آزادسازی مناطقی از شهر رمادی صورت گرفت که عناصر گروه تروریستی داعش همچنان در آنجا حضور دارند.

الفهداوی گفت: نبردها ادامه دارد و نوید بخش آزادسازی برخی از مناطق رمادی در امروز خواهد بود.

وضع مقررات منع آمد و شد در الرمادی

ارتش عراق اعلام کرد که به دنبال عملیات گسترده علیه تروریست‌های داعش در استان الانبار، مقررات منع آمد و شد در الرمادی مرکز این استان وضع شده است.

هلاکت ۳۵ تکفیری در کرکوک

در کرکوک بر اثر حملات هوایی ائتلاف بین المللی ۳۵ تروریست کشته شدند.

تاکید مجدد بر نقش مرجعیت در توقف داعش و ماه‌های نوید بخش برای عراق

حسین جاسم الاسدی معاون دبیر کل سازمان عمل اسلامی عراق گفت: ارتش عراق رو به روز به آمادگی بیشتری می رسد و با برخی کشورهای قراردادهایی برای ورود سامانه های تسلیحاتی جدید و پیشرفته به امضا رسانده است.

وی افزود: نیروهای مردمی نقش مردمی در حمایت از نیروهای امنیتی عراق داشته اند و بیشتر مناطق با همکاری موثر و مشترک میان ارتش عراق و نیروهای مردمی بوده است.نیروهای مردمی با اتکا به فرمان مرجعیت که بر ضرورت حرکت زیر نظر دولت و حمایت از نیروهای امنیتی حرکت کردند و این همکاری در آزاد سازی مناطق تحت اشغال داعش به ویژه منطقه جرف الصخر در بابل نقش مهمی ایفا کرد.

از سوی دیگر بابکر زیباری رئیس ستاد مشترک ارتش عراق طرح های لازم برای آزادی همه اراضی عراق با کمک نیروهای مردمی و عشایری و پیشمرگان دارد و طی ماه های آینده اخبار خوشی در زمینه آزادی مناطق عراقی خواهیم شنید.

تحسین ابراهیم سخنگوی وزارت دفاع عراق اعلام کرد: نیروهای امنیتی موفق به بازپس گیری مناطق جنوبی ناحیه بروانه در شهر الرمادی در مرکز استان الانبار پس از درگیری‌هایی که منجر به کشته شدن ۲۲ فرد مسلح شد، شدند.

آزادسازی ناحیه پروانه استان الانبار از دست داعش

نیروهای امنیتی عراق موفق شدند که ناحیه پروانه در استان الانبار را از کنترل گروه تروریستی داعش خارج کنند.

 وزارت دفاع عراق اعلام کرد که ۲۲ نفر از عناصر گروه تروریستی داعش در غرب استان الانبار این کشور کشته شدند.

آزادسازی بخشی از ناحیه پروانه در الانبار

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای لشکر هفتم با همکاری نیروهای عشایر و پلیس و پشتیبانی هوایی ائتلاف ضد داعش عملیات رزمی هماهنگی را در نزدیک روستای البو حیاه در نزدیک شهر حدیثه استان الانبار اجرا کردند.

این بیانیه افزود: این عملیات به کشته شدن ۲۲ تروریست داعشی و شکست شمار زیادی از آنها همراه با انهدام تجهیزات و ساختماهایشان منجر شد.

در این بیانیه آمده است: این نیروها توانستند عناصر تروریستی داعش را از منطقه واقع در جنوب ناحیه پروانه بیرون برانند.

هلاکت دو عنصر داعش در شمال بعقوبه

عدنان النعیمی رئیس شورای منطقه المقدادیه در استان دیالی نیز اعلام کرد که دو عنصر داعش در لباس غیرنظامی تلاش داشتند تا به یک مرکز ایست و بازرسی نیروهای مردمی در شمال شرقی بعقوبه نزدیک شدند که به ضرب گلوله این نیروها از پای درآمدند.

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha