ماجرای گروگانگیری یک ماهه کودک8ساله

ماجرای گروگانگیری یک ماهه کودک8ساله

 به گزارش سراج24، حدود یک ماه قبل، سرنشینان یک خودرو در مشهد، پسر بچه ۸ ساله ای به نام مهران را هنگام رفتن به مدرسه از مقابل منزلش ربودند و به مکان نامعلومی منتقل کردند. مدتی بعد فردی با خانواده گروگان تماس گرفت و برای آزادی وی ۱۰۰ میلیون تومان تقاضا کرد.

پدر نگران این کودک نیز بلافاصله با پلیس تماس گرفت و ماجرای گروگانگیری را اطلاع داد. با توجه به اهمیت ماجرا، این پرونده به شعبه ۸۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع داده شد و توسط قاضی سیدمحمد رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت.

همزمان با صدور دستورات قضایی برای پی گیری پرونده آدم ربایی، گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی، به دستور سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) تحقیقات گسترده اطلاعاتی و پلیسی خود را آغاز کردند.

کارآگاهان باتجربه پلیس آگاهی برای آن که آسیبی به گروگان وارد نشود عملیات اطلاعاتی خود را به طور غیرمحسوس و با استفاده از شگردهای فنی ادامه دادند و بدین ترتیب شاخه ای از تحقیقات روی فرد تماس گیرنده متمرکز شد.

آنان مدتی بعد فردی به نام «س» را شناسایی کرده و او را در یک عملیات غافلگیرانه به دام انداختند. این فرد که با تغییر لهجه سعی داشت پلیس را گمراه کند در نهایت لب به اعتراف گشود و عاملان آدم ربایی را لو داد.

گزارش حاکی است: بررسی های کارآگاهان که با نظارت مستقیم رئیس پلیس آگاهی ادامه داشت بیانگر آن بود که یک مرد افغانی ۳۰ ساله و مرد دیگری که اهل یکی از شهرهای مرزی خراسان رضوی است در گروگان گیری مذکور نقش دارند. بنابراین، آن ها با دستور قاضی رضوی محل اختفای متهمان را در محله های حاشیه مشهد به محاصره درآوردند و ۲ متهم مذکور را دستگیر کردند. در همین حال کودک ۸ ساله نیز که داخل یک منزل نگهداری می شد از چنگ گروگانگیران رها شد و به آغوش خانواده اش بازگشت.

یکی از متهمان در بازجویی های انجام شده گفت: فردی به نام «ح» از ما خواست تا در قبال دریافت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کودک مذکور را نزد او ببریم. وی همچنین اعتراف کرد: «ح» به ما گفته بود که مبالغی از پدر کودک طلبکار است و بدین گونه قصد وصول طلبش را دارد.

گزارش حاکی است: کودک مذکور درباره صدمه ای که به دستش وارد شده است نیز به مقام قضایی گفت از پله های ساختمان افتادم و دستم صدمه دید. تحقیقات بیشتر درباره ادعاهای متهمان و زوایای پنهان این پرونده گروگانگیری، از سوی کارآگاهان زبده پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد.منبع: خراسان

اخبار مرتبط

کشف ۱۰۰ میلیارد ریال تبلت قاچاق در تهران

کشف سلاح‌های آمریکایی در پایتخت

دستگیری ۱۶۰۰ گرداننده سایت‌های‌ قمار/ تاکنون تخلف انتخاباتی نداشته‌ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha