امدادرسانی به 20 هزار نفر در اربعین

امدادرسانی به 20 هزار نفر در اربعین

به گزارش سراج24،حسین درخشان با بیان اینکه از ۱۵ آذر ماه تا کنون ۲۵ آمبولانس در مسیر نجف تا کربلا مستقر شده‌اند که یک امدادگر و یک نجات‌گر در این آمبولانس‌ها مستقر هستند گفت: هشت درمانگاه صحرایی نیز توسط نیرو‌های هلال احمر در عراق دایر است و در این درمانگاه‌ها پوشش‌های اولیه انجام می‌شود و در صورت نیاز بیماران به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به حضور فعال خیران در پذیرایی و استقبال از زائران کربلای معلی تصریح کرد: با همکاری هلال احمر و توسط خیران روزانه پنج هزار پرس غذای گرم نیز در عراق به زائران تحویل داده می‌شود و سه اردوگاه اسکان موقت که هر کدام از اردوگاه‌ها دارای ۵۰۰ چادر ۱۲ نفره هستند را از دیگر اقدامات هلال احمر در خدمت دهی به زوار عتبات عالیات در کشور عراق بود.

وی مستقر شدن یک خودروی امدادی با حضور شش امدادگر در «کوت» عراق را اقدامی برای کمک‌دهی به افراد گمشده توسط هلال احمر عنوان کرد و افزود: در نجف و کربلا مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در قالب پلی کلینیک‌ها به زائران خدمات ارائه می‌دهند و در مراجعه زوار به درمانگا‌های هلال احمر ۳۵۰ نفر به مراکز درمانی کشور عراق منتقل شده‌اند.

درخشان گفت: در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران و همچنین در محور نجف تا کربلا روزانه ۲۰ هزار نفر از خدمات امدادی هلال احمر استفاده می‌کنند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

موشن گرافیک | چرا اربعین کربلا نریم!؟

راه‌پیمایی اربعین زمینه‌ساز گسترش معرفت حسینی و تشکیل تمدن نوین اسلامی است

راضی از امداد، نگران نسبت به آینده

0 نظر

ارسال نظر

capcha