امداد رسانی به ۲۱ هزار حادثه دیده

امداد رسانی به ۲۱ هزار حادثه دیده

به گزارش سراج24، ناصر چرخ ساز درباره امدادرسانی به حوادث کشور از دوم تا هشتم آذر ماه جاری، افزود: از میان ۶۲۰ حادثه، ۳۱۴ مورد حادثه جاده ای، ۴۵ مورد شهری، ۴۳ مورد سیل و آبگرفتگی، ۴۱ مورد برف و کولاک و مابقی مربوط به سایر حوادث بوده است.

وی با اشاره به حادثه دیدن ۲۱ هزار و ۷۱ تن ازهموطنان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۱۱ نفر در برف و کولاک، یک هزار و ۱۱۱ نفر در حوادث جاده ای، ۸ هزار و ۳۱۹ نفر در سیل و آبگرفتگی، ۴۸ نفر در کوهستان و مابقی در سایر موارد حادثه دیدند.

چرخ ساز با بیان اینکه در این مدت یک هزار و ۷۶۲ تن اسکان اضطراری داده شدند، یادآور شد: ۲۱ هزار و ۲۰ نفر بر اثر این حوادث آسیب دیدند که ۱۰ هزار و ۵۱۱ نفر در برف و کولاک، ۴۸ نفر در کوهستان، یک هزار و ۷۲ نفر در حوادث جاده ای و ۸ هزار و ۳۱۸ نفر دچار آسیب شدند.

وی با اشاره به اینکه در عملیات های صورت گرفته از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور، ۵۳۳ تن نجات یافتند، گفت: از این تعداد ۲۹۴ تن به وسیله امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و ۲۳۹ تن نیز سرپایی مداوا شدند.

۱۶ استان تحت تاثیر برف و کولاک

همچنین حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نیز با اشاره به این که ۱۶ استان کشور متاثر از برف و کولاک بوده است، گفت: بر این اساس ۲ هزار و ۶۰۰ تن از گرفتاران در برف و کولاک در هفته گذشته از خدمات امدادی بهره بردند.

وی افزود: از دوم تا هشتم آذر استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، گیلان، لرستان، مازندران، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، کردستان، قزوین، کرمانشاه، کرمان،خوزستان و زنجان گرفتار در برف و کولاک بوده‌اند.

درخشان با اشاره به اسکان اضطراری ۶۴ تن از گرفتاران در برف و کولاک، افزود: در این مدت ۲۲ تن مصدوم، شده که ۲۱ تن سرپایی درمان شده و یک نفر هم به مرکز درمانی منتقل شد.

وی با اعلام رهاسازی ۱۶۰ دستگاه خودرو از برف و کولاک، اظهار کرد: در این زمینه ۷۰ تیم امدادی فعال بودند و ۶۰۰ تخته پتو و ۴۰۰ قوطی کنسرو میان آسیب‌دیدگان توزیع شد.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

عضویت از ۵ سالگی تا پایان عمر در هلال احمر

چگونه با کودکان سیل زده رفتار کنیم؟ +عکس

اسامی مجروحان حادثه تروریستی اتوبوس حامل زائران ایرانی در عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha