وزیر کشاورزی گفت:نگرانی برای تامین مرکبات شب عید نداریم

وزیر کشاورزی گفت:نگرانی برای تامین مرکبات شب عید نداریم

به گزارش سراج24، محمود حجتی امروز در بازدید از اراضی زراعی و باغی بخش چهاردانگه ساری در روستای عقه‌خیل اظهار کرد: توسعه باغات سیب با رقم‌های جدیدی که در دنیا معرفی شده است یکی از زمینه‌هایی است که می‌توان در بخش کشاورزی در آن کار کرد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: باید کارهای زیربنایی اراضی در مناطق پایین دست منطقه چهاردانگه انجام شود.

وی افزود: این منطقه با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که از نظر بارش و اقلیم دارد می‌تواند چهره این منطقه را متحول کند.

او خاطرنشان کرد: در کارهای زیربنایی دولت باید به صورت کمک‌های بلاعوض ارائه دهد که این منابع در زمینه آب و خاک وجود دارد.

حجتی تصریح کرد: دولت باید تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در زمینه سیستم‌های آبیاری و استقرار باغات در اراضی شیب‌دار در بالادست و تهیه تامین نهال را پشتیبانی کند.

 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قانون شهرک‌های کشاورزی تصویب شده و اساسنامه و بودجه آن ردیف‌دار شده که در آینده مساله شهرک کشاورزی در سطح کشور بخصوص در سطح استان مازندران مستقر خواهد شد.

وی درباره ذخیره‌سازی میوه شب عید، گفت: نگرانی در این زمینه وجود ندارد و همکاران جهاد کشاورزی معتقدند که میوه بخصوص مرکبات و سیب به اندازه کافی برای ذخیره‌سازی شب عید وجود دارد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: نگرانی که وجود داشته این بوده که به دلیل سرمازدگی سال گذشته در استان کمبود مرکبات برای ذخیره‌سازی شب عید وجود داشته باشد و بخواهیم از خارج کشور واردات داشته باشیم اما با بررسی‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته تولیدات استان جوابگوی نیاز داخل است.

وی افزود: سازمان تعاون روستایی مسئول پیگیری عقد قرارداد به اتحادیه باغداران است که بتواند ذخیره‌سازی لازم برای میوه شب عید انجام شود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کمبودی در عرضه محصولات پروتئینی وجود ندارد

ناکارآمدی مدیران ذی ربط عامل اصلی عدم توزیع کالای دولتی در بازار

مشکلی در زمینه تنظیم کالا برای تنظیم بازار وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha