حجت‌الاسلام زحمتکش در مراسم سالگرد شهید طهرانی مقدم:

شهید طهرانی‌مقدم، برای ولی‌ خود به منزله علی‌اکبر بود

شهید طهرانی‌مقدم، برای ولی‌ خود به منزله علی‌اکبر بود

به گزارش «سراج24»، دومین شب از مراسم سالگرد شهید حسن طهرانی مقدم با حضور سید محمود علوی وزیر اطلاعات، محسن رضایی، امیرعلی حاجی‌زاده، امیر قلعه نویی، مهدی تاج، اهالی ورزش، همرزمان و دوستان شهید طهرانی مقدم و عموم مردم در منزل وی برگزار شد.

در این مراسم و پس از اقامه نماز و قرائت زیارت عاشورا، حجت الاسلام و المسلمین زحمتکش مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه قدس سپاه محمد رسول الله، به سخنرانی پرداخت.

او در ابتدای سخنان خود گفت: شهید طهرانی مقدم بسیاری از ماموریت‌هایشان را با توسل به امام حسین و زیارت عاشورا انجام می‌دادند. برای مثال در بسیاری از تست‌ها به کارمندانشان می‌گفتند که زیارت عاشورا را بخوانید و در اواسط این زیارت شریف ماموریت را انجام می‌دادند که الحمدالله به بار می‌نشست. یکی از ویژگی‌های برجسته این شهید آن بود که اعتماد به نفس بالایی داشت و ده برابر این اعتماد به نفس، اعتماد به رب داشت. خاطرم هست در یکی از ماموریت‌های تست موشک که در قم انجام می‌شد به همراه آیت الله نوری همدانی و چند تن دیگر برای مشاهده رفتیم. در مسیر برگشت، آیت الله نوری همدانی و همراهانشان همگی از صلابت شهید طهرانی مقدم حرف می‌زدند و می‌گفتند این مرد بسیار مصمم است.

وی ادامه داد: ویژگی دیگر ایشان این بود که از هیچ چیزی ترس نداشتند. در حقیقت این شهید والا مقام مصداق بارز آیهٔ «ولا خوف علیهم و لا یحزنون» بودند. ایشان همیشه می‌گفتند که به له کردن اسرائیل فکر می‌کنم. که البته باید گفت که این کار به دست مردم علوی این کشور انجام خواهد شد. واین کار به دست‌‌ همان سامانه‌ای رخ خواهد داد که ایشان آن را ساختند. ایشان حتی به فکر بعد از شهادتشان هم بودند. به نظربسیاری از دوستان ایشان، کسی که حتی مدتی کوتاه هم با ایشان کار کرده باشد، اکنون فقدان او را در قلبشان احساس می‌کنند. در بسیاری از مجالس دیدم که همکاران و دوستان چندین ساله ایشان با شنیدن نام حاج حسن گریه می‌کردند و اظهار دلتنگی می‌کردند.

زحمتکش به بیان خاطره‌ای از شهید طهرانی مقدم پرداخت و گفت: خاطرم هست زمانی که قالیباف به عنوان رئیس پلیس تهران منصوب شد، حاج حسن طهرانی مقدم بنا به عادتی که داشتند به منزل ایشان رفته و تبریک گفتند. ایشان در این مجلس به من گفتند که بالاخره شهید خواهم شد. روضه حضرت زهرا را برای من بخوان. من هم روزی که اورا در قبر می‌گذاشتیم برایش روضه حضرت زهرا خواندم و به قولم عمل کردم.

وی افزود: در بسیاری از موارد، مسئولیت‌هایی به ایشان پیشنهاد می‌شد اما این شهید براساس کار علمی که داشت یکی دیگر از دوستانشان را پیشنهاد می‌داد تا بتواند کار علمی‌اش را تمام کند. او واقعا توانست تا کار علمی‌اش را تمام کند و خداوند بهترین پاداش یعنی شهادت را به او هدیه کرد. شهید طهرانی مقدم به منزلهٔ علی اکبر برای ولی‌اش بود. تا زمانی که علی اکبر کنار امام حسین بود ایشان سینه‌شان را سپر می‌کرد. مقام معظم رهبری اهل تعارف و غلو نیست و البته سرداران زادی هم دارد. اما ایشان حاج حسن طهرانی مقدم را «پارسای بی‌ادعا» و «دانشمند برجسته» خطاب کرد. شهید می‌تواند تا 70 هزار نفر را شفاعت کند و این موضوع کوچکی نیست.

حجت الاسلام زحمتکش به بیان ولایت مداری شهید طهرانی مقدم پرداخت و گفت: برکت وجود طهرانی مقدم این بود که ولی او، مقام معظم رهبری از وجودش راضی بود. و الحمدالله بعد از ایشان، کارمندان و افراد تحت امر او باعث خوشحالی مقام معظم رهبری می‌شوند. ولایت فقیه، ولایت بر همهٔ فقیهان دارد. و اگر کسی بتواند همانند این شهید این موضوع را درک کند و حرف ولی را بدون چون و چرا بپذیرد، مطمئنا امام زمان نیز از او راضی خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود گفت: یکی از مصادیق عاقبت به خیر شدن، از زبان حضرت علی این است که: هر کس به مردم نیکی کند خداوند به او حسن عاقبت می‌دهد. مطمئنا کسی که صالح باشد، فرزندان و نوادگان او نیز صالح خواهند بود و می‌بینیم که فرزندان شهید طهرانی مقدم همگی صالح هستند.

در ادامه مراسم، مداح اهل بیت، سید یاسر موسوی به ذکر مصیبت و عزاداری سالار شهیدان امام حسین پرداختند.

این مراسم فردا شب نیز در منزل آن شهید برقرار خواهد بود.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

دیدارعوامل مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر معظم انقلاب برگزار نمی‌شود

تبدیل گزارش غمگنانه زندگی امام سجاد(ع) به مفهومی حماسه ساز

سند چشم‌انداز مداحی کشور تدوین می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha