فعال فرهنگی استان کرمانشاه در گفتگو با «سراج24» مطرح کرد:

روحیه جهادی وعزم ملی لازمه عملیاتی شدن حکم مقام معظم رهبری/ دولت از تصدی گری فرهنگی خارج شود و نظارت کند

روحیه جهادی وعزم ملی لازمه عملیاتی شدن حکم مقام معظم رهبری/ دولت از تصدی گری فرهنگی خارج شود و نظارت کند

سید جعفر امامیان، فعال فرهنگی استان کرمانشاه در گفتگو با «سراج24» با اشاره به نامگذاری سال 93 به  «اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری و تاکیدات و راهبردهای اصلی ایشان در حوزه فرهنگ اظهار داشت: علی رغم اینکه مقام معظم رهبری از اواخر سال گذشته و همچنین در ابتدای سال بر فرهنگ تاکید داشتند، متاسفانه متولیان امردر حوزه فرهنگ نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند.

وی روحیه جهادی وعزم ملی را لازمه عملیاتی شدن تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و گفت: برای اجرای جدی تاکیدات مقام معظم رهبری در دستگاههای فرهنگی روحیه جهادی وعزم ملی لازم است .

این فعال فرهنگی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر شکل گیری و تقو یت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: متاسفانه دستگاههای متولی حوزه فرهنگ نه تنها از شکل گیری و تقو یت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی غافلند بلکه خودشان را نیز مسئول کنترل فضای فرهنگی جامعه نمی‌دانند.

امامیان معتقد است: همان تدبیری که در حوزه اقتصاد است در حوزه فرهنگ نیز با مهندسی فرهنگی باید اتفاق بیفتد تا محدودیت ها و محرومیت ها بررسی و مجموعه های مردمی به رسمیت شناخته شوند.

وی درپایان خاطر نشان کرد:باید تصدی گری دولت در حوزه فرهنگ کمتر شود و بیشتر مجموعه های مردمی در این حوزه ها فعال شوند و دولت هم نظارت و مدیرت دقیقی براین فعالیت ها داشته باشد

اخبار مرتبط

از برگزاری جشنواره های رضوی تا گردهمایی فعالان فرهنگی

امام رضا (ع)، به روایت کتاب ها

دیار کریم خان زند معطر به عطر رضوی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha