بازدید وزیر ارشاد از تئاتر شهر

به گزارش سراج24، ‌علی جنتی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - صبح امروز (20 مهرماه) با حضور تعدادی از هنرمندان و مدیران هنری، از مجموعه‌ی تئاتر شهر دیدن کرد و گفت: هنر تئاتر یکی از نمادهای فاخر است که از گذشته برای نسل امروز به یادگار مانده و تئاتر شهر نیز محلی برای تمرین گروه‌ها و فعالان هنری تئاتر است و باید به آن توجهی ویژه داشت.

وی ادامه داد: فعالیت دست‌اندرکاران حوزه‌ی تئاتر در مجامع بین‌المللی، جزیی از دیپلماسی فرهنگی کشور محسوب می‌شود و باید در این زمینه همت گمارد.

وزیر فرهنگ با اشاره به فرسوده شدن ساختمان تئاتر شهر، اظهار کرد: همواره درباره‌ی بازسازی ساختمان تئاتر شهر انتظارهایی بوده و براساس بررسی‌های انجام‌شده، طرح کامل بازسازی این ساختمان در دست اجراست. اجرای این طرح نزدیک دو هفته است که آغاز شده است. امیدوارم با بازسازی بخش‌های مختلف ساختمان تئاتر شهر، در آینده‌ی نزدیک شاهد ادامه یافتن تمرین و اجرای هنرمندان رشته‌ی تئاتر در این ساختمان باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دفتر طرح‌های عمرانی وزارتخانه همواره بر بازسازی این ساختمان نظارت دارد و سعی کرده‌ایم در اجرای بازسازی و مرمت این ساختمان از تجربه، اندیشه و مشاوره‌ی معماران و هنرمندان حوزه‌ی نمایش بهره بگیریم.

او بیان کرد: بنا بر توصیه‌های موکد درباره‌ی تسریع بازسازی ساختمان تئاتر شهر، قول تکمیل این کار را در مدت سه‌ماه گرفته‌ایم و امیدوارم به‌زودی این کار پایان یابد و مورد قبول اهالی تئاتر و مخاطبان این هنر واقع شود.

وزیر ارشاد همچنین با حضور در بنیاد رودکی، در جریان روند اقدامات فنی و اجرایی و مشکلات پیش روی آن قرار گرفت و گفت: امیدوارم بنیاد رودکی ضمن حفظ ماهیت هنری خود، تبدیل به بنگاه اقتصادی شود تا بتواند به‌صورت خودکفا و بدون تکیه بر حمایت مالی بخش دولتی، فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

علی مرادخانی - معاون امور هنری وزیر ارشاد -،‌ بابک دربیکی - مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد -، مسعود معمار‌ - سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد -، ایرج راد - مدیرعامل خانه تئاتر - و جمعی از مدیران و کارشناسان هنری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در این بازدید همراهی کردند.

در این بازدید، جمعی از هنرمندان حوزه‌ی تئاتر از مسائل و مشکلات پیش روی خود در این حوزه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن گفتند و خواستار توجه ویژه به این هنر شدند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

بنیاد رودکی؛ از وضعیت مشکوک مالی تا نابسمانی وضعیت اداری/ سرنوشت «تالار وحدت» و «برج آزادی» در هاله‌ای از ابهام

وزیر ارشاد همچنان اصرار به تکرار همان خطاها داشت/ باید شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود پیدا کند/با تغییرات وزارتخانه اتفاق خاصی برای فرهنگ و هنر رقم نمی خورد

وزیر ارشاد استعفا کرد/ «آشنا و صالحی‌امیری» به وزارتخانه نزدیک شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha