شرط اصناف برای کارمزد کارت خوان ها

شرط اصناف برای کارمزد کارت خوان ها

به گزارش سراج24، در برنامه تلویزیونی مناظره نماینده اتاق اصناف کشور ضمن تاکید براین که اصناف حاضرند با شرکت های پرداخت در رابطه با هزینه تراکنش کارت خوان ها گفت و گو کنند گفت: بانک مرکزی نباید نرخ ارائه دهد و کارمزد را به شرطی می پردازیم که بانک ها سود پول رسوب شده اصناف را بدهند.کریم خمسه متخصص سامانه های هوشمند تجارت الکترونیک گفت: نظام کارمزدی ایران منحصر به فرد است چرا که در تمام دنیا دارنده و پذیرنده کارت خوان کارمزد می پردازد اما در کشور ما مدل وارونه وجود دارد چرا که مصرف کننده از این خدمات استفاده می کند و بانک هزینه آن را در قالب سوبسید می پردازد.

مینا مهرنوش مشاور رییس و نماینده اتاق اصناف کشور گفت: بانک ها از سود میزان رسوب پول که در حساب متصل به کارت خوان ها ذخیره می شود، می توانند هزینه تراکنش و ارائه خدمات خود را دریافت کنند و نباید کارمزد از اصناف دریافت شود. مقدسیان گفت: بانک ها روی این شرکت ها سرمایه گذاری کرده اند و تاکنون به آنها کارمزد می دادند. اما بعد از ورود شاپرک تصمیم گرفته شد این شرکت ها خصوصی شوند و بعد از آن بنا شد بانک مرکزی یارانه ای به این بخش اختصاص دهد.وی با اشاره به اینکه حتی برخی بانک ها به ما پیشنهاد دادند می توانند دستگاه های کارتخوان را بدون دریافت هیچ مبلغی به ما ارائه کنند، افزود: باید قبول کنیم روزانه مبالغ سنگینی توسط اصناف جابه جا می شود و هیچ بانکی نمی تواند از این رقم ها چشم پوشی کند.

پس سودی برای آنها دارد که حتی یک روز پول اصناف را در بانک خود نگهداری کنند.وی در رابطه با گفته مقدسیان مبنی بر این که شرکت های پرداخت خدمات آماده مذاکره با اصناف [در خصوص میزان هزینه کارت خوان ها] هستند، گفت: اصناف حاضرند با شرکت های پرداخت گفت و گو کنند اما بانک مرکزی نباید نرخ ارائه دهد و اصناف معتقد هستند همچنان این موضوع نیاز به کار کارشناسی دارد. وی هم چنین اضافه کرد: کارمزد را به شرطی می پردازیم که بانک ها سود پول رسوب شده اصناف را بدهند.

در این برنامه مرتضی مقدسیان در پاسخ به سوالی در این خصوص که چرا بانک ها که مخالف پرداخت این کارمزدها هستند برای استفاده از دستگاه های کارت خوان خود تبلیغ کرده و جایزه می دهند، گفت: بانک ها در هر شرایطی به دنبال جذب منابع و سود هستند که این منابع و سود ممکن است از طرق مختلف مانند بنگاه داری و ... به دست بیاید.

منبع:خراسان

اخبار مرتبط

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال

تاکید همتی منجر به کاهش نرخ ارزهای رایج در بازار آزاد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha