مجموعه کتابهای مصور « پاکیار و پاکدخت »

مجموعه کتابهای مصور « پاکیار و پاکدخت »

به گزارش سراج24، این مجموعه زیر نظر کارشناسان فنی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، به عنوان کتابهای آموزشی و مرجع برای کودکان و نوجوانان در زمینه‌های مختلف بهداشتی و سلامت تولید شده است.
پیمان علیشاهی نورانی، نویسنده و کاریکاتوریست مطبوعات کشور، با ایجاد فضایی شاد در تصویرسازی و ایجاد شخصیت‌هایی با فرهنگ ایرانی-اسلامی و همچنین طرح داستانی طنز و جذاب در این مجموعه تلاش به ایجاد محیطی بهتر برای آموزش کودکان و نوجوانان داشته است.
ویژه‌گی این مجموعه در بررسی کامل و جزء به جزء مسائل مورد نظر در طول و کتاب و نتیجه‌گیری در انتها می‌باشد. همچنین وجود کاراکترهای خاکستری ( از نظر اخلاقی ) همچون کامیار و کامدُخت به مخاطبین کتاب اجازه همذاتپنداری را می‌دهد که این باعث باورپذیرتر شدن کتاب برای آنها می‌گردد.
موضوع هشت جلد کتاب چاپ شده از این مجموعه به شرح زیر می‌باشد:
کتاب اول : تغزیه سالم ( که به نوع و نحوه تغزیه بچه‌ها می‌پردازد )
کتاب دوم : بهداشت محیط ( تمیز و مرتب نگه‌داشتن محیط خانه و مدرسه را مد نظر دارد )
کتاب سوم : مواظب باش ( نحوه پیشگیری از حوادث و رفتارهای پُرخطر آموزش می‌دهد )
کتاب چهارم : تمیز باش ( چگونگی رعایت بهداشت فردی را توضیح می‌دهد )
کتاب پنجم : تن سالم ( استفاده صحیح از لوازم برای سلامت ستون فقرات را نشان می‌دهد )
کتاب ششم : منظم باش ( مهارتهای زندگی فردی را به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد )
کتاب هفتم : سیگار نه ( روش‌های مقابله و برخورد با اعتیاد را در بر می‌گیرد )
کتاب هشتم : کلاس اولی‌ها ( به نو محصلین آموزش می‌دهد چگونه با همکلاسی‌ها و معلمین و مسئولین مدرسه رفتار کنند و آنها را با محیط مدرسه آشنا می‌سازد )
کتابها در قطع خشتی 22*22 و بصورت تمام رنگی در کاغذ تحریر و جلد تمام گلاسه تهیه شده تا برای کودکان و نوجوانان جذابتر و مطالعه آن آسانتر باشد.
طراح و نویسنده نام‌برده و دانشگاه علوم پزشکی سمنان پیش از این نیز در تولید کتاب « شکمستان » که آن نیز در حوزه بهداشت تغزیه بود، با یکدیگر همکاری داشته‌اند.
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha