اختلاف در کابینه اسرائیل بر سر آتش‌بس

اختلاف در کابینه اسرائیل بر سر آتش‌بس
به گزارش سراج24، پایگاه خبری «عاروتص شوع» در مطلبی نوشت: تقریبا نیمی از کابینه با تصمیم بنیامین نتانیاهو برای توافق با آتش‌بس نامحدود با حماس مخالف بودند اما نخست وزیر به طور یکجانبه این تصمیم را اتخاذ کرد. به گفته برخی منابع در کابینه رژیم صهیونیستی، نخست وزیر بر اساس یک بند قانونی، برای پذیرش آتش‌بس، به تایید کابینه نیازی ندارد.
 
بر اساس این گزارش، به دنبال اعلام این موضوع، سریعا مشخص شد نفتالی بنت، وزیر اقتصاد با این تصمیم مخالفت کرده است. به گفته یک منبع، بنت از مقامات ارشد در دفتر نخست وزیر خواست، قبول آتش‌بس را به رای کابینه امنیتی مشروط کنند اما مطلع شد که قانونا نتانیاهو نیازی به این کار ندارد چراکه این توافق هیچ تغییر در وضعیت قانونی در روابط میان اسرائیل و نوار غزه ایجاد نمی‌کند.
 
البته نفتالی بنت، تنها وزیری نبود که مخالف آتش‌بس بود. «آویگدور لیبرمن»، وزیر خارجه و «اسحاق آهارونوویچ»، وزیر امنیت داخلی اسرائیل نیز با این اقدام مخالف بودند چراکه آنها معتقدند آتش‌بس باعث خاتمه حملات نمی‌شود و در نهایت نقض خواهد شد، همانطور که در مورد توافقات قبلی چنین شد.
 
بر اساس این گزارش‌ها، «گیلاد اردان»، وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی نیز که عضو حزب نتانیاهو یعنی لیکود است، نیز از مخالفان آتش‌بس بوده است.
 
 
منبع: فارس

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha