رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران:

توسعه CNG راهی ضروری برای جلوگیری از قاچاق سوخت است

توسعه CNG راهی ضروری برای جلوگیری از قاچاق سوخت است

به گزارش سراج24، علی شمس اردکانی در جلسه ای به منظور هم اندیشی در خصوص توسعه صنعت CNG در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده ­های نفتی ایران و مسئولین طرح ملیCNG اظهار داشت: توسعه زیرساخت های استفاده از CNG راهی ضروری و اثرگذار در جلوگیری از قاچاق سوخت در مناطق مرزی و مناطق آزاد اقتصادی است.

وی افزود: اصلی­ ترین هدف طرح ملی CNG، توسعه استفاده از موتورهای گازسوز در خودروهاست که به کاهش مصرف بنزین و کاهش آلایندگی هوای کلان شهرها  منجر شود.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت CNG هنوز نسبت به تعداد خودروهای گازسوز کشور و همچنین اهداف توسعه این صنعت با نقطه مطلوب  فاصله دارد، گفت:‌ رساندن تعداد جایگاه­های عرضه به تعداد استاندارد و کافی ضروری است.

در این جلسه طبق آخرین آمار، ایران دارای بیشترین خودروهای گازسوز و سومین کشور دارنده جایگاه های عرضه CNG معرفی شد.
به گزارش تسنیم، از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه در مجموع 48 جایگاه جدید عرضه سوخت‌ CNG در کشور راه‌اندازی شده و در حال حاضر 2219 جایگاه به عرضه سوخت CNG در اقصی نقاط کشور می‌پردازند.

در حال حاضر در حدود 4 میلیون خودروی دوگانه سوز در کشور در حال تردد است و بر اساس نُرم جهانی هر هزار خودرو یک جایگاه، هم اکنون می بایست 4 هزار جایگاه CNG در کشور در مدار بهره برداری باشد.

ششمین دوره همایش بین المللی "خودرو،CNG و سوخت های جایگزین "با حضور مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و مهندس بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت صبح روز ۲۱ مردادماه جاری آغاز به کار می‌کند


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

سیاست‌های نادرست چه عواقب خطرناکی دارند؟!

۸ میلیون لیتر سوخت از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود

خروج غیرقانونی سوخت توسط خودروهای تزانزیتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha