آیت‌الله مکارم: اهدای خون واجب کفایی است

آیت‌الله مکارم: اهدای خون واجب کفایی است

 

به گزارش سراج24، این مرجع تقلید در دیدار مدیر کل اهدای خون استان قم، قمه زنی را در جامعه اسلامی مطرود دانست و اظهار کرد: راه رسیدن به امام حسین(ع) قمه زدن نیست؛ زیرا امام حسین(ع) با این نوع حرکات که اسلام را به مخاطره بیندازد و باعث تضعیف اقتدار و عزت و آبروی اسلامی شود مخالف است. 
 
وی ادامه داد: مسلمانان باید بدانند که قمه زنی عملی است که شادی دشمنان ما را فراهم می‌کند، اسلام مکتبی است که با خود زنی و آزار و اذیت به بدن و آن هم عمدا مخالف است و این نوع حرکات عزت اسلام را در جهان زیر سوال می‌برد و باعث می‌شود چهره زشتی از اسلام در جامعه جهانی به نمایش در بیاید. 
 
 مکارم شیرازی اظهار کرد: آنهایی که در گذشته قمه زنی را جایز می‌دانسته‌اند هم اکنون چنین کاری را جایز نمی‌دانند؛ زیرا قیام امام حسین(ع) برای زنده نگه داشتن اسلام بود نه تخریب اسلام، قمه زنی وجهه اسلام را تخریب می‌کند. 
 
این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «امام حسین(ع) با قیام خود حیات دوباره به اسلام و مسلمانان بخشیده است» خاطرنشان کرد: شیعیان با اهداء خون به سرور و سالارشان امام حسین(ع) اقتدا کنند، زیرا اهدا خون نجات دادن جان یک مومن است. 
 
وی با تاکید بر اهدای خون گفت: اهدا کردن خون واجب کفایی است؛ زیرا اهدا خون، اهدا کردن زندگی است بنابراین اهدا آن بر هر مسلمانی واجب کفایی است. 
 
مکارم شیرازی افزود: خون مایه حیات است و اهمیت آن بر سایر امور بیشتر است به همین خاطر اسلام یکی از کارهای مهم را اهدا خون دانسته است. 
 
وی اهدای خون را اهدای سلامتی بر شمرد و اظهار کرد: لازم است مسئولین تمام تلاش خود را بکار ببندند تا از طریق آزمایشات، خون سالم به دست بیماران برسد. 
 
منبع:  عقیق

اخبار مرتبط

چرا هیچ‌وقت نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها برای مردم جذاب نبوده است؟/غایبان بزرگ امسال را بشناسید/عکس سلفی جدی‌ترین پیشنهاد مسئولان برای خانواده‌ها!

آیت‌الله مکارم شیرازی: آیا باید به هر قیمتی به عمره رفت؟

پایگاه خبری تحلیلی میپنا راه اندازی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha