فعال فرهنگی استان گیلان در گفتگو با «سراج24»:

واقعه 18 تیر عقبه فکری داشت که در مراکز مطالعاتی تدارک دیده شده بود/ فعالین فرهنگی باید جامعه را نسبت به فتنه‌ها ایمن کنند

واقعه 18 تیر عقبه فکری داشت که در مراکز مطالعاتی تدارک دیده شده بود/ فعالین فرهنگی باید جامعه را نسبت به فتنه‌ها ایمن کنند

 سجاد ستوده فعال فرهنگی و سیاسی استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار «سراج24» گفت: ماجرای 18 تیر یک برنامه از پیش طراحی شده برای به چالش کشیدن نظام بود .
وی در توضیح ماجرا ادامه داد: دولت هفتم که آٌقای خاتمی در راس آن بود با شعار توسعه سیاسی و آزادی به عرصه آمد. برخی  از دولت مردان و دانش‌آموختگان اروپایی و غرب گرا این سیاست را در مطبوعات به طور جدی پیگیری می کردند.


وی افزود: ما و مردم نیز با این پدیده آشنایی چندانی نداشتیم اگر چه شباهت های بسیاری می توان بین این جریان و ماجرای تلخ مشروطه یافت.این جریان رفتاری هنجار شکنانه در مطبوعات زنجیره ای پیگیری می کرد که رهبر معظم انقلاب آن را در آن برهه شارلاتانیسم مطبوعاتی نامیدند.  این جریان در آن برهه با همکاری برخی عناصر نفوذی جنبش دانشجویی را به عنوان بدنه مردمی این جریان فعال کرده و دست به هدایت این جریان و تقابل با نظام زدند.

وی افزود: این جریان عقبه فکری خود را در بین سال های شصت و هشت تا هفتاد و شش در مراکز مطالعاتی و راهبردی تدارک دیده بود.
 

ستوده در پایان خاطرنشان ساخت: ما فعالان فرهنگی با آگاهی و حفظ بصیرت انقلابی خود و حرکت گام به گام با ولایت می توانیم در عرصه موفق باشیم. تبیین و بازتولید شاخصه ها و عناصر انقلاب و اسلام برای نسل سوم یکی از وظایف فعالان فرهنگی در این مقطع کنونی باید باشد که جامعه را نسبت به فتنه ها ایمنی می بخشد.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha