پایگاه فکری اصلاح‌طلبان کجاست؟

پایگاه فکری اصلاح‌طلبان کجاست؟

به گزارش سراج24، حسین نجابت نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به صحبت‌های اخیر یکی از چهره‌های اصلاح‌طلب اظهار داشت: در عالم سیاست، موضع‌گیری سیاست ورزان همواره باید براساس آرای عمومی و پایگاه اجتماعی‌شان باشد و وقتی جناح یا گروهی پایگاه اجتماعی ندارد، باید در موضع‌گیری‌های خود دقت کند.

وی با بیان اینکه خاتمی در فتنه ۸۸ موضع‌گیری اشتباهی داشت، گفت: خاتمی در آن دوران موضع‌گیری غلطی داشت و حالا ممکن نیست که بدون پرداخت هزینه‌ برای این موضع‌گیری‌ها، دوباره به صحنه سیاست برگردد لذا کمترین توقع نظام این است که این افراد از اقدامات و مواضعی که در گذشته داشتند، توبه کنند و این هم کار پیچیده و مشکلی نیست، تنها باید قبول کنند که اشتباه کردند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سخنان اخیر خاتمی آزمایشی است تا ببیند انعکاس آن در حوزه اجتماع چیست و بعد موضع‌گیری جدیدی داشته باشد، تصریح کرد: کسی که وارد سیاست می‌شود تا جایی که رأی داشته باشد، می‌ماند درحالی که جناح اصلاح‌طلب دیگر پایگاهی بین مردم ندارد البته از ابتدا نیز پایگاه فکری و تئوری این جناح خارج از مرزهای کشور بود و این موضوع جدیدی نیست چرا که اگر از اصلاح‌طلبان درباره برنامه‌های اقتصادی یا سیاسی‌شان سوال بپرسیم، پاسخ آنها نشان می‌دهد که در سیاست، اقتصاد و فرهنگ به دنبال جهانی شدن هستند.

وی یادآور شد: اصلاح طلبان کسانی هستند که در حوزه اقتصاد معتقد به سرمایه داری، در حوزه سیاست معتقد به توسعه سیاسی و جهانی شدن و در حوزه فرهنگ هم به دنبال تسامح و تساهل بین المللی هستند. بنابراین این گروه حرف تازه‌ای برای ارائه در دنیا ندارند و آرای‌شان متکی به خارج از کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه پایگاه فکری اصلاح‌طلبان در خارج از کشور است، گفت: اصلاح طلبان از اینکه دائما با کشورهای دیگر ارتباط داشته باشیم، دفاع می‌کنند و مطلوب آنها این است که ایران یک کشور پیشرفته اروپایی باشد درحالی که ما چنین چیزی را قبول نداریم.

نجابت با اشاره به نقش اصلاح‌طلبان در فتنه ۸۸ گفت: اصلاح طلبان در فتنه دچار اشتباه فاحشی شدند. در تمام دوران پس از انقلاب ما دو جناح چپ و راست داشتیم که همواره با هم رقابت می‌کردند و رقابت‌ آنها در داخل نظام بود و موضع هیچ کدام از جناح‌ها با دشمنان قسم خورده همراه نبود اما در فتنه ۸۸ موضع اصلاح طلبان با آمریکا، انگلیس، اسرائیل و استکبار جهانی هماهنگ شد و تلاش‌های مردم و رهبری نیز برای اینکه اصلاح طلبان متوجه شوند، موضعشان با آمریکا و استکبار همراه است، ثمری نداشت.

وی در پایان اظهار داشت: متأسفانه اینها از فتنه ۸۸ درس نگرفتند ولی باید بدانند که اگر قضایای فتنه ۸۸ را دانسته انجام دادند، خیانت کردند و اگر هم ندانسته مرتکب آن اقدامات شدند باید اظهار ندامت و توبه کنند.
 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

باید در برابر نادیده گرفتن اصول فرهنگی مقاومت کرد/ ارتقای سطح فرهنگی جامعه از کارکردهای جامعه دینی است

واکنش‌ها به شهید امر به معروف؛ خوشحالی معاندین، سکوت اصلاح‌طلبان

بررسی واکنش اصلاح طلبان به اعدام افکاری؛ تلاش بی‌نتیجه برای لغو اعدام

0 نظر

ارسال نظر

capcha