یادگیری در کلاسهای مختلط کاهش پیدا می کند!

یادگیری در کلاسهای مختلط کاهش پیدا می کند!
به گزارش سراج24، ابوالفضل ابوترابی با انتقاد از تفکراتی مبنی بر اینکه منظور عده ای از جداسازی این است که بین دانشگاه دیوار بکشند، یا در کلاسها پرده بزنند گفت: این رفتاها دیگر جواب نمی دهد و نتیجه عکس خواهدداشت.
 
عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به دانشگاه الزهرا گفت: این دانشگاه برای خانمهاست همانطور که بعضی از دانشگاه ها برای آقایان شده و جواب هم داده است.
 
وی در پاسخ به اینکه آیا باید در قرن بیست و یکم هنوز از رابطه دختر و پسر در کلاسی که استاد حضور دارد، وحشت داشته باشیم گفت: نباید وحشتی در کار باشد. اما تحقیقات علمی در سراسر جهان اهمیت جداسازی دختر و پسر را اثبات کرده و غربی ها نیز به این نتیجه رسیدند که میزان یادگیری در کلاسهای مختلط کاهش پیدا می کند.
 
ابوترابی با تاکید بر اینکه جداسازی یک بحث علمی است گفت: اگر کسی جدا سازی را به بهانه نگرانی از بحث های اخلاقی مطرح می کند، باید بگوییم که بی راهه رفته و نباید نگران باشیم زیرا دانشجوهای دختر و پسر امروزه در دانشگاهها موارد اخلاقی را رعایت می کنند.
 
عضو کمیسیون حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه تحقیقات علمی ثابت کرده که حضور همزمان دختر و پسر در کلاس درس جواب نمی دهد گفت: متاسفانه هنوز هم غربی ها حاضر نیستند به دین احترام بگذارند و حتی به علوم خودشان هم اعتقادی ندارند، زیرا اگر اعتقاد داشتند، با جداسازی دانشجویان دختر و پسر که در برخی از کشورها به صورت آزادانه اتفاق افتاده، مخالفت نمی کردند.
 
ابوترابی با تاکید بر اینکه هنگام اجرای این قبیل طرح ها باید دقت داشته باشیم گفت: اگر به شکلی که برخی آقایان بیان می کنند بین دانشگاه یا کلاسها دیوار بکشیم، اثر مطلوبی ندارد و شاید هم به تحجر متهم شویم، اما اگر دانشگاه تک جنسیتی که از اجرای آن نتیجه گرفته ایم، مطرح و تقویت شود، هم نتیجه دلخواه ما را می دهد و هم آبرویی از ما نمی رود.
 
منبع: شریان نیوز

اخبار مرتبط

متاسفانه طی یک سال گذشته بیانیه‌ی گام دوم آن‌طور که باید عملیاتی نشد

ترامپ به دنبال احیای اعتبار از دست رفته خود است/ آمریکا فقط زبان زور را می‌فهمد

در مجلس پدیده‌ای به نام انتقال نمایندگان به وزارت نفت وجود دارد که مانع از استیضاح وزیر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha