ارتش و استقلال طلبان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند

ارتش و استقلال طلبان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند

به گزارش سراج24 به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سخنگوی عملیات نظامی در شرق اوکراین اعلام کرد که نیروهای استقلال طلب همچنان به حملات خود به مواضع نیروهای ارتش اوکراین ادامه داده  و طرح برقراری آتش‌بس از سوی «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهوری این کشور را نادیده می‌گیرند. این در حالی است که مقامات جمهوری خودخوانده مردمی دونتسک نیز مدعی هستند که مقامات کی‌یف وعده خود برای اجرای آتش بس را عملی نکرده‌اند.

روز جمعه پروشنکو دستور داد تا همه نیروهای نظامی شرکت‌کننده در عملیات نظامی در مناطق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین از ساعت 22 شب به وقت محلی هر نوع اقدام نظامی را متوقف کنند تا طرح صلح وی برای حل و فصل مناقشه مسلحانه در شرق کشور مورد اجرا قرار گیرد. رئیس‌جمهوری اوکراین در عین حال یادآور شد که در صورت حمله به نیروهای ارتش، این حملات پاسخ داده شود.

«ولادیسلاو سلیزنیف» سخنگوی رسمی عملیات نظامی شرق اوکراین امروز گفت: «نیروهای شبه نظامی استقلال طلب این طرح صلح را نادیده گرفته و ظرف شب گذشته به مواضع نیروهای ارتش و حتی به سمت خاک روسیه خمپاره شلیک کردند.»

به گفته وی، در این حملات 9 نفر از نیروهای نظامی اوکراینی زخمی شدند.

این اظهارات در حالی است که «پاول گوباریف» فرماندار «جمهوری مردمی دونتسک» نیز امروز اعلام کرد که تیراندازی از سوی نیروهای ارتش از مناطق کوهستانی به سمت شهر اسلاویانسک در طول شب گذشته و بعد از اعلام آتش‌بس از سوی مقامات کی‌یف هم ادامه داشت.

مردم ساکن منطقه نیز تایید کرده‌اند که بعد از ساعت برقراری آتش‌ بس باز و در طول شب هم صدای تیراندازی شنیده می‌شد.
 

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

فرماندهان نزاجا و نزسا با هم دیدار کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha