روسیه قطعنامه جدیدی در مورد اوکراین به شورای امنیت ارائه می‌دهد

روسیه قطعنامه جدیدی در مورد اوکراین به شورای امنیت ارائه می‌دهد

به گزارش سراج24 به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور پیش‌نویس قطعنامه دیگری در خصوص اوضاع اوکراین به شورای امنیت ارائه خواهد داد.

وی امروز پنج شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت: «ما به «ویتالی چورکین» سفیر خود در نیویورک دستور داده‌ایم تا پیش‌نویس قطعنامه جدیدی در مورد وضعیت انسانی اوکراین به شورای امنیت ارائه دهد که در آن بشدت از اوضاع کنونی در این کشور و ادامه عملیات نظامی در مناطق شرقی آن ابراز نگرانی شده و خواستار توقف هر نوع اقدام نظامی در منطقه شده است.»

لاوروف یادآور شد که روسیه نگران تلاش‌هایی است که برای خارج شدن از چارچوب اصول «نقشه راه» سازمان امنیت و همکاری اروپا در خصوص حل و فصل بحران اوکراین صورت می‌گیرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: «در قطعنامه جدید ما روی ضرورت تمرکز بر اجرای این نقشه راه که همه طرفین در جریان مذاکرات 17 آوریل ژنو در خصوص آن به توافق رسیده بودند، تاکید شده است.»

به گفته وی، این تلاش‌ها بسیار خطرناک است، چرا که تنها گفت‌وگوهای برابر بین طرفین و انجام اصلاحات لازم با توجه به منافع همه مناطق اوکراین می تواند به حل و فصل بحران در این کشور کمک کرده و ثبات و تمامیت ارضی اوکراین را حفظ کند.

به عقیده وزیر خارجه روسیه، دولت اوکراین باید از این فرصت که نیروهای شبه نظامی منطقه اولین گام را برداشته و برای گفت‌وگو اعلام آمادگی کرده‌اند، استفاده کرده و برای برقراری آتش‌بس پای میز مذاکره بنشیند.

لازم به یادآوری است که «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهوری جدید اوکراین پیش از این درخواست شبه نظامیان استقلال طلبی در مناطق شرق این کشور برای گفت‌وگو را رد کرده بود.
 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha