دو بالگرد در شرق اوکراین سقوط کرد

دو بالگرد در شرق اوکراین سقوط کرد
به گزارش سراج24 به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، چهارده نظامی از جمله یک ژنرال اوکراینی بر اثر سرنگونی یک فروند بالگرد در شرق این کشور کشته شدند. 
مقامات کی یف ضمن اعلام خبر سقوط این بالگرد، اعلام کردند این بالگرد حامل کمک و مهمات برای یک واحد نظامی در نزدیک اسلاویانسک بود. 
 
گزارش های مطبوعاتی حاکی از آن است که یک بالگرد اوکراینی دیگر نیز در اسلاویانسک سرنگون شده است. 
 
در گزارش المیادین با اشاره به درگیری ها در اطراف شهر لوگانسک در اوکراین آمده است: در درگیری نیروهای اوکراینی با معترضان و حمله معترضان به پایگاه نیروهای مرزی در شرق کشور، شماری کشته و زخمی شده اند. درگیری ها بین طرفین به انهدام یک ساختمان دولتی منجر شد و همین امر باعث شد نیروهای دولتی اوکراین خواستار حمایت هوایی شوند. 
 
در ادامه گزارش با اشاره به استفاده از سلاح های نیمه سنگین از قبیل تیربار و آر پی جی در درگیری های شرق اوکراین آمده است: این در حالیست که درخواست ها برای برقراری آتش بس و پایان دادن به خشونت های روز افزون ادامه دارد. 
 
گزارشگر ادامه داد: ارتش اوکراین مواضع طرفداران فدرالیسم را در اسلاویانسک هدف حمله قرار داد و پست های ایست و بازرسی و سنگرهایی را که کمیته های مردمی ایجاد کرده بودند، منهدم کردند. وزارت کشور اوکراین از اهالی خواست با توجه به ادامه درگیری ها در منازل خود بمانند. 
 
در ادامه گزارش المیادین آمده است: در همین حال روسیه خواستار جلسه فوق العاده سازمان ملل و صدور قطعنامه های برای توقف فوری درگیری های خونین در شرق کشور (اوکراین) شد. آمریکا و اوکراین این درخواست را محکوم کردند اعلام کردند درخواست روسیه غیراخلاقی است. نماینده آمریکا و اوکراین در سازمان ملل نیز از روسیه خواستند به حمایت خود از آنچه آنها را مزدوران خواندند، پایان دهد. /باشگاه خبرنگاران
 
 
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آیا اوکراین در شرف وقوع «انقلاب میدان» دیگری است؟

یک بالگرد ارتش آمریکا سقوط کرد

انفجار در بزرگترین انبار مهمات اوکراین/ 20 هزار نفر تخلیه شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha