بازیگر مشهور زن: پرسپولیسی دو آتیشه ام

بازیگر مشهور زن: پرسپولیسی دو آتیشه ام

به گزارش سراج24، مگر می شود دختر محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان بود و بازیگر نشد؟ انگار سینما در خون این خانواده جاری است.

اما نکته قابل تامل اینکه چطور دختر پدری که یک استقلالی متعصب است، می شود یکی مثل مهراوه شریفی نیا پرسپولیسی شش آتیشه! بانوی پرسپولیسی که در جنگ زرگری و کری خوانی با استقلالی ها همیشه پیشتاز بوده و هر استقلالی جرات کل کل با او را ندارد.

مهراوه شریفی نیا در فضای مجازی هم از فعالان جنبش سایبری سرخ علیه آبی هاست. کافی است یک جستجوی جسته و گریخته در دنیای بی کران اینترنت داشته باشید تا عکس های کاملاً پرسپولیسی این بازیگر توانا را ببینید. عکس هایی که در بیشتر آنها عدد ۶ زینت بخش قاب تصویر بوده است!

اوج پرسپولیسی بودن مهراوه شریفی نیا زمانی بود که بعد از هت تریک تاریخی ایمون زاید در برنامه هفت مهمان فریدون جیرانی دوست داشتنی شد و روی آنتن زنده شبکه سه امیر جعفری را ناک اوت کرد!

فرصتی دست داد تا با این هنرمند فوتبال دوست همکلام شویم و گپ و گفتی متفاوت را تجربه کنیم. مهراوه که مدتی است در سریال ۱۰۰ قسمتی کیمیا مشغول ایفای نقش است، دائماً در حال رفت و آمد بین تهران و آبادان است ولی علیرغم ترافیک کاری اش، وقت گذاشت و پاسخگوی سوالات بود.

* از کی پرسپولیسی شدید و چه کسی در پرسپولیسی شدن تان نقش داشت؟

- از وقتی یادم می آید، پرسپولیسی بودم. یک پسر عمه دارم که هم سن من است و از کودکی مرا به پرسپولیسی بودن تشویق می کرد و همیشه برایم از افتخارات پرسپولیس می گفت. با اینکه بابا و پسر عمه دیگرم استقلالی هستند ولی جذابیت رنگ قرمز و تبلیغات پسر عمه ام، تاثیرگذارتر بود! فکر می کنم من اصلاً پرسپولیسی به دنیا آمده باشم...* کلیپ کری خوانی شما با امیر جعفری بعد از هت تریک ایمون زاید، در برنامه هفت حسابی لایک خورد. نظرتان راجع به کل کل با استقلالی ها چیست؟

- حضور در برنامه هفت بعد از هت تریک ایمون زاید یکی از بهترین خاطرات من است. من آن دربی را در سالن میلاد دیدم. یادم هست که روزهای اول جشنواره بود و فیلم سینمایی "یک سطر واقعیت" که حسین یارى و من بازیگرانش بودیم، دقیقاً قبل از دربی نمایش داده شده بود و نیمه اول بازی، من در نشست مطبوعاتی فیلمم بودم. وقتی نشست تمام شد و به سالن رفتم. دیدم که دو برصفر عقب هستیم، رضا یزدانی و علی اوجی هم کنار ما بودند و کری می خواندند. همان جا به شوخی و با اعتماد به نفس به ملیکا گفتم : نگران نباش ما این بازی را سه بر دو می بریم !* واقعاً به برد پرسپولیس امیدوار بودید؟ چون ۴ داربی قبل از آن را باخته بودید.

- راستش اصلاً باورم نمی شد که در عرض ده دقیقه استقلال اینطوری از پا در بیاید! یا اینکه ایمون زاید بتواند هت تریک کند آن هم بعد از آن اخراج کذایی! خلاصه بهترین و دلچسب ترین برد پرسپولیس همان برد بود.* وقتی بازی تمام شد، استقلالی ها چه حالی داشتند؟

- بعد از بازی رضا یزدانی غیب شد، همیشه وقتی استقلال می بازد کلاً رضا یزدانی ناپدید می شود! در محوطه برج میلاد هم مراسم آتشبازی برقرار بود که باعث شد شادی و کل کل به محوطه کشیده شود و لحظات بی نظیری برای ما پرسپولیسی ها به وجود بیاید.* چطور شد به برنامه هفت رفتید؟

- در همان لحظات که مشغول شادی بودیم، از برنامه هفت مرا دعوت کردند برای فیلم "یک سطر واقعیت" همان جا فکر کردم این بهترین فرصت است که از رسانه جمعی این برد هیجان انگیز را به همه پرسپولیسی ها تبریک بگویم و شادی‌ام را با آنها قسمت کنم. گویا مهمان دیگر هفت هم همه پرسپولیسی بودند وکلاً آن شب، جو ورزش بر سینما غالب شده بود.* و کل کل شما با امیر جعفری ...

- آقای جیرانی روی آنتن تقاضا کردند که یک استقلالی بیاید رو خط و از تیمش دفاع کند. امیر جعفری بیچاره این مسؤلیت را پذیرفت و با آن صدای ناراحت و عصبانی اش آمد روی خط و سعی کرد با شادی و شعف من مقابله کند ولی کلاً برای همه حرف هایش همان یک جمله کافی بود که: پرسپولیس ده نفره، در ده دقیقه به استقلال سه گل زد. این اتفاق به هزار بار قهرمانی می ارزید!* پرسپولیس امسال را چطور دیدید؟ بعضی ها می‌گویند شانسی دوم شدید و سهمیه آسیا گرفتید !

- من در مسایل فنی و مدیریتی فوتبال وارد نیستم، یک طرفدار دلی هستم. فقط دوست دارم جو فوتبال به سمتی برود که بازیکنان انگیزه هایی غیر از پول، در زمین داشته باشند. یعنی دلم مى خواهد قلبشان برای گل زدن و گل نخوردن و زیبا بازی کردن، ضربان داشته باشد. آن غیرت و تعصبی که سال های قبل در وجود بازیکنان بود، باید الان هم در بچه ها ایجاد شود.* ولی الان فوتبال حرفه ای شده و پول حرف اول را می زند!

- آیا به نظرشما ارزش گلی که خداداد عزیزی در بازی با استرالیا زد، از هزار تا پورشه بیشتر نیست؟ آیا حسی که همه وجود مهدی مهدوی کیا را بعد از زدن گل در جام جهانی در بر گرفت، با هزار میلیارد دلار به دست می آید؟ به نظر من نه! به نظرم لذتی که موفقیت در زمین می تواند به بازیکنان بدهد، با هیچ مقدار پولی قابل خرید و فروش نیست. این لذت از غیرت و تعصب می آید. روزهایی که پرسپولیس با همه وجودش بازی می کند، من لذت می برم، چه ببرد چه ببازد!* نظرتان راجع به تغییرات مدیریتی پرسپولیس چیست؟ بهترین گزینه مربیگری پرسپولیس همان علی دایی است.

- من به عنوان یک طرفدار پرسپولیس برای علی دایی ارزش و احترام زیادی قائلم چون به نظرم در هر جایگاهی مقتدر و مدبر بوده. ولی یک طرفدار مثل من در زمینه مسائل فنی و مدیریتی صاحب نظر نیست و حق اظهار نظر در این امور را ندارد.* این قدر پرسپولیسی هستید که اگه فضا مساعد باشد، بروید استادیوم؟

- من پرسپولیسی دو آتیشه ام. دوران دبیرستان بزرگترین آرزویم بود که بروم استادیوم. الان دیگر خیلی برایم مهم نیست ولی اگر اجازه بدهند که خانم ها بروند، احتمالا ًمی روم. دوست دارم یک بار در فضای استادیوم آزادی بازی را ببینم، باید تجربه جالبی باشد!* در اینستاگرام تان همیشه برای استقلالی ها کری می‌خوانید. مثل اینکه تنفر از استقلالی ها در خون شما جریان دارد؟

- تنفر نیست، کل کله! تقریباً هفتاد درصد دوستان صمیمی من که خیلی دوستشان دارم، استقلالی هستند. من نسبت به استقلالی ها بسیار ارادت دارم ولی این شوخی همیشه بین ما هست که "لذتی که در باخت استقلال هست، در قهرمانی پرسپولیس نیست" آنها هم برعکسش را می گویند! به هرحال نیمی از جذابیت فوتبال به کری خوانی آن است. حداقل برای من که اینطوری است ولی نفرتی وجود ندارد فقط برای تفریح و کل کل ...* کدام بازیکن تاریخ پرسپولیس را بیشتر دوست دارید؟

- علی کریمی و مهدی مهدوی کیا.* دوست دارید علی کریمی بر گردد پرسپولیس؟

- صلاح مملکت خویش خسروان دانند.* اخبار تیم ملی را پیگیری می کنید؟

- کم و بیش و همیشه برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.* کی روش کاریزمای لازم برای موفقیت در جام جهانی را دارد؟

- به امید خدا که تیم ملی بازی های قابل قبولی در برزیل ارائه بدهد.* از گروه صعود می کنیم؟ پیش بینی کنید نتیجه بازی با آرژانتین، نیجریه و بوسنی را!

- واقعاً نمی دانم! اصلاً نمی شود پیش بینی کرد ولی همانطور که گفتم امیدوارم تیم ملی بازی های خوبی به نمایش بگذارد. مردم به جز نتیجه فوتبال خوب را هم می‌پسندند.* راستی برای تماشای جام جهانی به برزیل می روید؟

- نه، سرکار هستم ضمن اینکه شلوغی در آن حد را هم دوست ندارم.* بعد از ایران طرفدارکدام تیم در جام جهانی هستید؟

- اسپانیا و ایتالیا.* به نظرتان چه تیمی قهرمان جام جهانی می شود؟

- خب امیدوارم تیم های محبوبم بروند فینال!* بین تیم های باشگاهی اروپا کدام تیم را بیشتر دوست دارید؟

- منچستریونایتد و رئال مادرید. قهرمان اروپا هم که شدیم.* الان مشغول چه کاری هستید؟

- در حال حاضر مشغول بازی در سریال ۱۰۰ قسمتی کیمیا هستم که قرار است از شبکه یک پخش شود. بیشتر صحنه های این سریال در جنوب کشور فیلمبرداری شده و من مدت زیادی جنوب بودم.* کاری برای اکران دارید؟

- فیلم سینمایی "قصه ها" رخشان بنی اعتماد، فیلم سینمایی "قصه عشق پدرم" محمدرضا ورزی، فیلم سینمایی "پشت در خبری نیست" شبنم عرفی نژاد و سریال معمای شاه.* راستی چند وقت پیش در صفحه اینستاگرام تان یک عکس با پوریا پورسرخ منتشر کردید که هر دو عدد چهار را نشان داده بودید! از یک پرسپولیسی بعید بود!

- زیر عکس متنى نوشته بودم که دلیل این کار را توضیح می داد. پوریا استقلالی است ولی ما هر دو طرفدار رئال هستیم. هنگام پخش بازی رئال و بایرن مونیخ ما در آبادان در حال ضبط سریال کیمیا بودیم و فوتبال را دسته جمعی دیدیم. نتیجه ى بازی واقعا ًغیر قابل پیش بینی بود. به شوخی شرط بستیم که اگر رئال چهار گل زد، من عدد چهار را نشان بدهم و عکس بگیریم و اگر شش گل زد، پوریا عدد شش را نشان بدهد و عکس بگیریم. متاسفانه بازی با چهار گل تمام شد، اگه ده دقیقه دیگر ادامه می دادند، رونالدو دو گل دیگر می زد و پوریا مجبور می شد عدد شش را نشان بدهد ! به هر حال آن برد آن قدر دلچسب بود که من به قولم عمل کردم و عدد چهار را به افتخار رئال نشان دادم ! البته می شود به حساب چهار گلی که ملوان به استقلال زد هم گذاشته شود! این کری خوانی ها تمامی ندارند ...* و حرف آخر...

- از شما متشکرم که فرصت این گفتگو را فراهم کرد. برای همه ورزشی نویس ها آرزوی موفقیت می‌کنم.

/نود

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha