نوبری در مراسم رونمایی از مستند گام نهایی

توافقنامه ژنو رفاه مردم را فراهم نمی‌کند

توافقنامه ژنو رفاه مردم را فراهم نمی‌کند

به گزارش «سراج24»، ناصر نوبری کارشناس مسائل سیاسی و سفیر سابق ایران در شوروی در مراسم رونمایی از مستند گام نهایی که به بررسی مسائل هسته‌ای کشور می‌پردازد، گفت: مشکل اصلی کشورمان با دنیا به رهبری آمریکا پیشرفت ایران است حتی اگر ما حاضر شویم استقلالمان را نیز فدا کنیم مانند همین کاری که الان با امضاهایی که انجام می‌دهند صورت می‌گیرد نتیجه‌اش پیشرفت ایران نمی‌شود.

وی افزود: دلیل این نیز روشن است و آن این است که آمریکا نمی‌خواهد بگذارد در خاورمیانه کشوری از نظر پیشرفت از رژیم صهیونیستی جلو بزند، مگر آمریکا به اندازه کافی در منطقه دوست و هم‌پیمان ندارد پس چرا هیچ کدام از آنها مانند ژاپن نشدند؟

سفیر سابق ایران در شوروی خاطر نشان کرد: این موضوع که فکر کنیم اگر مذاکره کنیم و کوتاه بیاییم به پیشرفت می‌رسیم سرابی بیش نیست، دوستان اصلاح طلب ما می‌گویند مگر 10 سال هسته‌ای نداشته باشیم چه می‌شود؟ بعد از 10 سال مانند ژاپن می‌شویم. در حالی که علم و تجربه نشان داده است که این موضوع امکان‌پذیر نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه خاطر نشان کرد: عده‌ای اینگونه تقسیم‌بندی می‌کنند که انگار ما تندخو هستیم و به دنبال فقر و سختی هستیم و تنها آنان به دنبال آسایش مردم هستند. ما اگر می‌گوییم باید از خون شهدا پاسداری کنیم بدین معنی نیست که می‌خواهیم سختی و فقر بکشیم بلکه برعکس شهدا برای رفاه و پیشرفت ملت شهید شدند.

نوبری تأکید کرد: این توافقنامه ژنو آسایش و رفاه مردم را فراهم نمی‌کند. عده‌ای تقلب نکنند و اعلام نکنند که پرچمدار آسایش و رفاه هستند و ما نماد بدبختی و فقر.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور عنوان می‌کند که اگر سازشکاری نکنیم آیا باید خنجر به دست بگیریم و با دنیا جنگ کنیم؟ چرا ما را بین سازش و جنگ محدود می‌کنید؟ مشکل و دردسر اصلی ما همین است. ما باید بدانیم که بین سازشکاری و جنگ یک راه میانه نیز وجود دارد. نه رادیکالی و نه وادادگی کور.

وی در ادامه تصریح کرد: موضع ما دفاع از مذاکرات است ولی عقیده داریم که 12 سال پیش مذاکرات ضعیفی صورت گرفت و نتیجه آن شکست شد و اگر تندروی‌های گذشته نیز نبود امروز فروش منافع ملی‌مان ممکن نبود. مردم ما می‌دانند که مقاومت و جنگ نیز در گذشته برای پیشرفت ایران بوده است و ما باید بدانیم که راه پیشرفت ما نه افراط و نه تفریط است بلکه علمی و کارشناسی است.

سفیر سابق ایران در شوروی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور سازگاری فروش رایگان منافع ملی است نه  ایجاد صلح و صفا، جبهه ما جبهه سازگاری دیپلماتیک است و نه سازشکاری؛ ما نمی‌خواهیم عده‌ای برای پیشرفت ما وقت بگذارند./فارس

اخبار مرتبط

مسئولان به فکر ترویج انقلاب اسلامی از طریق عملکردشان باشند

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha