مخالفت چین با اعمال تحریم‌ها علیه روسیه

 مخالفت چین با اعمال تحریم‌ها علیه روسیه

به گزارش «سراج24»، در حالی که رهبران گروه 7 متشکل از کشورهای صنعتی جهان موافقت خود را با اعمال تحریم‌های جدید ضد روسیه اعلام کرده‌اند، دولت چین با این تصمیم مخالفت کرده است.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد: پکن از زمان آغاز بحران اوکراین تماس های خود را با طرف های مختلف از جمله گروه 7 حفظ کرده و موضع خود را توضیح داده است.

وی افزود: در خصوص روابط بین المللی چین همواره مخالف تهدید یا اعمال تحریم بوده است. ما بر این باور هستیم که تحریم ها برای حل و فصل مسائل راهکار سازنده ای نخواهد بود و ممکن است تنش را تشدید کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین تصریح کرد: ما از همه طرف ها می خواهیم تا از طریق گفتگو و مذاکره به دنبال حل و فصل اختلافات باشند و برای دستیابی به راهکار سیاسی بحران اوکراین تلاش کنند. تحریم ها به نفع هیچ کسی نخواهد بود.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز که در فیلیپین سخن می گفت تاکید کرد: واشنگتن تا اواخر امروز تحریم های جدیدی را ضد روسیه اعلام خواهد کرد.

اوباما گفت: واشنگتن صادرات برخی فناوری های پیشرفته به روسیه را تحریم خواهد کرد. این تحریم ها هنوز شامل تحریم های گسترده تر شامل ممنوعیت همکاری با بخش های مالی و انرژی روسیه نبوده است. اوباما افزود: ما گام های بیشتری را در صورت تشدید تنش در اوکراین برخواهیم داشت.

چین از ابتدای بحران اوکراین تاکنون رویکرد محتاطانه ای را اتخاذ کرده است./تسنیم

اخبار مرتبط

روسیه در حال ساخت زیردریایی بدون سرنشین است

ترامپ: به دنبال توافقی جدید با ایران هستیم

مواضع دوپهلوی اروپا درباره مقابله با بازگشت تحریم ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha