با رای موافق نمایندگان صورت گرفت/

تصویب فوریت طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت

تصویب فوریت طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت

به گزارش سراج24، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس 2 فوریت طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور را مورد بررسی قرار دادند.

وکلای ملت پس از استماع سخنان موافقان و مخالفان 2 فوریت طرح مذکور، در نهایت با 124 رأی موافق، 58 رأی مخالف  و 8 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در صحن علنی با 2 فوریت این طرح مخالفت کردند، اما یک فوریت آن را با 131 رأی موافق، 42 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رساندند.

علی لاریجانی پس از تصویب یک فوریت این طرح نیز از کمیسیون‌های تخصصی مربوطه خواست تا سریعتر این طرح را مورد بررسی قرار دهند.

طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور به امضای 82 نفر از نمایندگان مجلس رسیده است و دارای یک مقدمه توجیحی و 4 ماده است که در صورت تصویب نهایی این طرح در صحن علنی مجلس مقرر می‌شود که تمامی اقدامات راجع به سقط جنین، عقیم‌سازی مانند وازکتومی، توبکتومی و هرگونه تبلیغات راجع به تحدید موالید و کاهش فرزندآوری ممنوع بوده و مرتکب به مجازات مندرج در ماده 624 قانون مجازات اسلامی محکوم خواهد شد.

همچنین در صورت تصویب نهایی ماده دیگری از این طرح مقرر می‌شود که وزارت بهداشت در مورد اقدامات دانشگاه‌ها، بیمارستانها، مراکز بهداشتی و درمانی و وزارت فرهنگ و ارشاد در مورد تبلیغات این موضوع توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی موظفند موارد تخلف را شناسایی و متخلفین را به مراجع صالح قضایی معرفی کنند.

/تسنیم

اخبار مرتبط

میرتاج‌الدینی: توپ در زمین طرف غربی است

در جلسه غیرعلنی مجلس با رئیس تیم مذاکره‌کننده چه گذشت؟/اگر با پاسخ ایران موافقت شود، در آستانه توافق هستیم

دولت بر رفع مشکلات مناطق و استان‌های محروم اهتمام ویژه دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha