رئیس انجمن جایگاه‌داران CNG در گفتگو با «سراج24»:

ارائه قیمت‌های پینشهادی بنزین و سی‌ان‌جی به دولت/ نیازی به افزایش دوباره قیمت CNG نیست

ارائه قیمت‌های پینشهادی بنزین و سی‌ان‌جی به دولت/ نیازی به افزایش دوباره قیمت CNG نیست

 

 
اردشیر دادرس در گفتگو با خبرنگار سراج با بیان این مطلب قیمت انرژی باید بر اساس یک برنامه‌ریزی مشخص در خصوص سبد سوخت و نظام سوخت‌رسانی کشور تعیین شود، از ارائه پیشنهادات قیمتی خود به دولت در این خصوص خبر داد و اظهار داشت: بی شک قیمت‌ها باید از یک نسبت و تناسب برخوردار باشد بر همین اساس قیمت‌گذاری بر اساس روش‌ها و فرمول‌های قدیمی دیگر امکان‌پذیر نیست.
 
وی با تاکید بر ضرورت تعیین قیمت بنزین و CNG‌مطابق با استانداردهای جهانی، ادامه داد: از آنجایی که ما با یک سبد سوختی در کشور مواجه هستیم نمی‌توانیم به صورت تک بعدی قیمت‌ حامل‌های انرژی را اعلام کنیم به طوری که باید نسبت قیمت CNG به بنزین و گازوئیل و نسبت بنزین به گازوییل در نظر گرفته شود.
 
رئیس انجمن جایگاه‌داران CNG با بیان اینکه قیمت‌ حامل‌های انرژی از دو منظر داخلی و خارجی مورد بررسی قرار گیرد، ادامه داد: در نگاه داخلی باید عواملی همچون قیمت و کیفیت سوخت رسانی مورد توجه قرار گیرد و در نگاه خارجی باید قیمت فوب خلیج فارس و نرخ ارز ارزیابی شود.
 
 این مقام مسئول فراوانی‌شبکه‌های تولید گاز طبیعی در ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: با این وجود نسبت بهای سی‌ان‌جی به بنزین 67 درصد است درحالیکه این نسبت در کشور‌هایی که خود تولید‌کننده گاز نیستند کمتر از 30 درصد است که از باالا بودن قیمت این حامل انرژی در کشورما حکایت می‌کند.

اخبار مرتبط

اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو در چه صورت اجرایی می‌شود؟

ایران خودرو محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را در لیست فروش فوری قرار داد

بورس انرژی میزبان عرضه ۲ میلیون بشکه میعانات گازی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha