عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با «سراج24»:

اوباما اعتراف کرد که شرکت های اروپایی به دنبال نوبت برای حضور در بازارهای ایران هستند

اوباما اعتراف کرد که شرکت های اروپایی به دنبال نوبت برای حضور در بازارهای ایران هستند

غلامحسین علی آبادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سراج24 گفت : دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات برای همه ی مسئولان ، دستگاه دیپلماسی، مجلس و دولت واجب الاطاعت و بدون شک و شبهه است . به نظر می رسد اگر مذاکرات به توافق کلی هم نرسد تحریم ها را کم خواهند کرد ، از سخنان اخیر آقای اوباما می شد برداشت کرد که آن ها خیلی نمی توانند تحریم ها را نگه دارند به علت اینکه وضیت اقتصادی غرب روز به روز وخیم تر می شود.


وی تصریح کرد: در عین حال که اخیرا آقای اوباما با لحن تهدید در جمع صهیونیست ها صحبت می کرد اما اعتراف داشت که شرکت ها و سرمایه گذاران اروپایی به سمت ایران حرکت می کنند و گفت این ها میروند تا برای خودشان نوبت بگیرند! این یعنی غرب بدون ایران دیگر نمی تواند ادامه دهد چراکه شرکت های هواپیمایی ، بانک ها و کارخانه های اروپایی در حال ورشکسته شدن هستند بنابراین نمی توانند بیش از این پافشاری کنند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود : با آمدن هیئت های اروپایی به ایران ، آن ها پس از بازگشت به غرب گزارش دادند که تحریم ها در ایران اثرات چندانی نداشته است و بنگاه ها و بازارها فعال هستند و این ضربه ای بر تبلیغات جهانی آمریکا بر علیه ایران بود.


غلام حسین علی آبادی اظهار داشت: مسئله ای که هم اکنون اساس است و باید مورد توجه مسئولان و مردم باشد بحث اقتصاد مقاومتی است که اگر واقعا دولت ، مجلس ، فعالان اقتصادی و آحاد مردم وارد میدان عمل شوند و در این راه قدم بردارند نه تنها تحریم ها به طور کل بی اثر خواهد شد بلکه به نقطه ای خواهیم رسید که در اوج خودکفایی برای صادرات برنامه ریزی خواهیم کرد.


وی اضافه کرد : ما علیرغم این که به آمریکا بدبین هستیم و می دانیم که آن ها با ما دوست نیستند و  به دنبال گسترش سلطه خود در جهان هستند اما می توانیم قدرت مندانه ظاهر شویم و دیپلماسی را در این جنگ با قدرت و قاطعیت پیگیری می کنیم در عین حال هیچ امیدی به آمریکا و دنیا نخواهیم داشت و با استفاده از قدرت داخلی و نصرت الهی در ذیل فرمان مقام معظم رهبری به عنوان یک بسیجی تلاش خواهیم کرد.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : من افراط و تفریط ها را نمی پسندم چه از سوی دولت و چه از سوی مجلس باشد ، گاها دولتی ها به مجلس تهاجم می کنند و گاها بعضی از دوستان مجلسی کم لطفی می کنند اما مجلس و دولت باید بازوی واحدی هستند که اگر انتقادی نسبت به هم داریم باید آهسته و در گوشی بگوییم و نقاط قوت را در بلندگو بگوییم. همگی سرباز یک نظام هستیم و باید دستاوردهای این انقلاب که با خون هزاران شهید به دست آمده است را حفظ کنیم.

 

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha