وزیر ارشاد:

اعمال قانون در برابر اهانت ربطی به «آسمان» و زمین ندارد

اعمال قانون در برابر اهانت ربطی به «آسمان» و زمین ندارد

به گزارش « سراج24»علی جنتی در حاشیه بازدید از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال درباره اهانت اخیر روزنامه آسمان به اصول الهی اظهار داشت: با توجه به اینکه هم‌اکنون دستگاه قضایی به این موضوع ورود پیدا کرده است و از آنجایی که دستگاه قضایی دستگاهی مستقل از سیستم اجرایی است بر اساس تفکیک قوا، این بخش وظیفه خود را انجام داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: اگر این موضوع در حوزه وزارت ارشاد بود، ‌بدون شک در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات مطرح و با حضور تمامی اعضا بحث و بررسی می‌شد.

وی اضافه کرد: پس از طرح موضوع در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات در نهایت در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شد که چه نوع برخوردی با این روزنامه صورت گیرد.

وزیر ارشاد در ادامه سخنان خود بیان داشت: با توجه به اینکه قوه قضاییه خودش در این موضوع ورود کرده است بنابراین باید منتظر بود و دید که داگاه چه تصمیمی را در این باره می‌گیرد.

جنتی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزارت ارشاد برای جلوگیری از ادامه دار بودن روند اهانت به ادیان و اصول الهی در مطبوعات چه راهکاری را پیش‌رو خواهد داشت، گفت: هر روزنامه‌‌ای چه آسمان و چه زمین چنانچه اهانتی به ادیان و اصول الهی داشته باشند خلاف قانون رفتار کرده است.

وزیر ارشاد افزود:‌ در قانون برخی از شخصیت‌هایی که حرمت آنها باید حفظ شود چنانچه روزنامه‌ای اهانتی داشته باشد مجازات‌هایی مطابق قانون برای آن در نظر گرفته می‌شود که در هیئت نظارت بر مطبوعات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

جنتی افزود: در مورد این دسته از مطبوعات بدون شک مطابق قانون اعمال مجازات‌ها انجام می‌شود. مشابه و سایر موارد نیز یا تذکر کتبی دریافت کرده‌اند یا به دادگاه ارجاع داده شده‌اند./فارس
 

اخبار مرتبط

وزیر ارشاد همچنان اصرار به تکرار همان خطاها داشت/ باید شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود پیدا کند/با تغییرات وزارتخانه اتفاق خاصی برای فرهنگ و هنر رقم نمی خورد

وزیر ارشاد استعفا کرد/ «آشنا و صالحی‌امیری» به وزارتخانه نزدیک شدند

بررسی تاکتیک رسانه ای دولتمردان یازدهم از تغییر وزیر ارشاد/ قربانی بازی انتخاباتی مُهره ای فرهنگی است؟!/ تحلیل پازل اتفاقات فرهنگی برای استعفای علی جنتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha