«سیاه سفید خاکستری»

چهره خوب و بد هفته، دیپلمات هفته و مسافر هفته+عکس

چهره خوب و بد هفته، دیپلمات هفته و مسافر هفته+عکس

به گزارش « سراج24» با ما همراه باشید با چهره‌های این هفته:

 

*چهره خوب هفته

«آمریکا توان تحمل تبعات خانمان برانداز عمل کردن به گزینه نظامی علیه ایران را دارد؟ گزینه نظامی شما فقط مناسب روی میز است؛ آقای کری! این را بدانید نبرد مستقیم با آمریکا، قوی‌ترین رؤیای مردان مؤمن و انقلابی در سراسر جهان است.» هشداری محکم و قاطع در پاسخ به «ایران باید تسلیم شود وگرنه...»

سرلشکر جعفری، فرمانده کل سپاه به دلیل اتخاذ قاطعانه‌ترین موضع در پی تهدیدات اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به عنوان چهره برتر این هفته انتخاب شد؛ اظهاراتی که همچنان بازتاب گسترده‌ آن در رسانه‌های داخلی و خارجی نشاندهنده گوشه‌ای از قدرت ایران است.

 

*تلنگر هفته

با وعده‌هایی که به مردم داده بود توانست، اعتماد آنها را کسب و به عنوان عضوی راهی شورای شهر شود؛ وی پس از گذشت چند ماه با اذعان به وعده‌‌های عملی نشده از مردم پوزش طلبید.

زهرا نورا از مردم گرگان بابت 5 ماه فعالیت کمیسیون‌ها بدون مشخص شدن اهداف بلندمدت برای 4 سال آینده عذرخواهی کرد. اعتراف به وجود مشکل و ارائه راهکار برای آن و از همه مهم‌تر قدرت بیان عذرخواهی از مردم را می‌توان به عنوان تلنگری برای سایر مسئولان دانست.

 

*انتقاد پذیر هفته!

فیلم‌سازی از نقد منتقدان خوشش نیامد، عصبانی شد و به آنها لقب حیوانی را داد که مشهور است به نفهمیدن؛ «خر» بهترین اصطلاحی که داریوش مهرجویی توانست در یک کلمه منتقدان خود را با آن خطاب کند و به آنها بگوید شما نمی‌فهمید!  این کارگردان به دلیل سعه صدر در برخورد با مخالف، نقدپذیری بسیار بالا و تسلط بر عصبانیت خود چهره انتقاد پذیر این هفته نام گرفت.

 

*سخاوتمند هفته!

«هسته‌ای چه کمکی به پیشرفت و رشد و توسعه اقتصادی ما کرده است؟ آیا درست است که ایران همه توانش صرف برنامه‌های هسته‌ای‌اش بشود؟»

بنا به گفته یک کارشناس سیاسی اصلاح‌طلب واقعاً انرژی هسته‌ای به چه کارمون می‌یاد که حاضریم برای حفظ آن هزینه‌های گزافی بپردازیم، بدهیم برود، نخواستیم؛ صادق زیبا کلام به دلیل بذل و بخشش از کیسه ملت عنوان سخاوتمند این هفته را از آن خود کرد.

 

*اقدام انقلابی هفته

وزیری که پس از رأی اعتماد از مجلس خواست تا از درج هرگونه آگهی در مطبوعات و فرستادن گل برای تبریک به وی خودداری شود؛در هفته‌ای که گذشت علی طیب‌نیا  در یک اقدام انقلابی و ارزشمند دیگر از تمام زیر مجموعه‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی خواست تا عبارت «مقام عالی وزارت» را از تمام نامه‌نگاری‌های خود حذف کنند.

 

*افشاگری هفته

در هفته‌ای که گذشت عباسعلی کدخدایی مشاور دبیر شورای نگهبان سخنانی را برای نخستین بار مطرح کرد؛ از تلاش برای اینکه هاشمی قبل از رد صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری، خود انصراف دهد آنهم با میانجیگری علی لاریجانی و روحانی تا درخواست ابطال انتخابات ریاست جمهوری 88 از سوی سران فتنه و برگزاری مجدد آن بدون حضور احمدی نژاد و رد صلاحیت وی.

 

*رفت و آمد هفته

رئیس سازمان میراث فرهنگی، استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرد و پس از موافقت روحانی با استعفایش به سمت مشاور رئیس جمهور منصوب شد تا بازهم همچنان به عنوان یکی از مردان دولت یازدهم به فعالیت خود ادامه بدهد.

نجفی که علت استعفای خود را بیماری عنوان کرده معتقد است که به دلیل کار اجرایی کمتر می‌تواند در سمت جدید موفق باشد.

 

*دیپلمات هفته

یک دیدار رسمی و عکس‌العمل جالب طرف ایرانی؛ در هفته‌ای که گذشت علی‌اکبر ولایتی در دیدار با کوفی عنان پاسخ جالبی به رفتار دبیرکل سابق سازمان ملل داد.

کوفی عنان هنگام دست دادن با ولایتی، دست چپ خودش را در جیب خود کرده و علی اکبر ولایتی هم در پاسخ، بلافاصله دست چپش را در جیب می‌کند و لبخند می‌زند تا اقدام عنان، بی‌پاسخ نماند. 

 

*ناجیان طبیعت

در هفته‌ای که گذشت گروهی از هموطنان کشورمان به صورت کاملاً داوطلبانه و خودجوش با حضور در تالاب میقان استان مرکزی اقدام به توزیع حدود یک تن گندم برای مصرف پرندگان این منطقه کردند.

 

*چهره بد هفته

«همه گزینه‌ها روی میز است» جمله‌‌ای که براساس ژست‌های همیشگی مقامات آمریکایی روی دور تکرار قرار گرفته است؛ در هفته‌ای که گذشت برنامه‌ای به روی آنتن رفت که در آن جان کری مأمور شد تا با اجرای نمایشی با عنوان تهدید ایران، دیالوگ‌های سنتی کشورش را بازگو کند: «گزینه نظامی علیه ایران آماده است تا در صورت عدول از توافقنامه اعمال گردد».

چهره بد این هفته متعلق است به سیاستمداری که این روزها کمی دستپاچه شده و تلاش می‌کند تا پانتومیم تهدید را به خوبی اجرا کند.

 

اخبار مرتبط

نشان افتخار «پشم طلایی»/ طراحی خاص دفتر شرکت آمازون+ تصاویر

تصاویر زیر خاکی و گم شده در تاریخ + تصاویر

واکنش سوشا مکانی به انتشار تصاویر خصوصی اش + اینستاپست

0 نظر

ارسال نظر

capcha