ظریف در قم عنوان کرد؛

تعامل حوزه علمیه و وزارت خارجه عملیاتی می‌شود

تعامل حوزه علمیه و وزارت خارجه عملیاتی می‌شود

به گزارش « سراج24 »، محمد جواد ظریف، شامگاه پنج شنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت والده خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز در میان قدرت‌هایی که در دنیا وجود دارند، دارای الگویی منحصر به فرد است که همین گفتمان جدید و نو از جمله مهم‌ترین مبانی قدرت نظام اسلامی به شمار می‌رود.

ایران اسلامی در سطح جهانی حرف برای گفتن دارد

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در سطح جهانی حرف برای گفتن دارد، افزود: انقلاب اسلامی این جرأت و توان را به ما داد، تا بتوانیم به دنیا اعلام کنیم حرف‌هایی جدید برای گرفتن داریم و بر این مبانی استوار هستیم.

وزیر امور خارجه، تصریح کرد: ما با کسی در دنیا سر دعوا و جنگ نداریم و از کسی نیز الگو برداری نمی‌کنیم چرا که توحید و قدرت لایزال الهی به ما چنان جسارت و جراتی بخشیده، که می‌توانیم بر روی اعتقادات خود راسخ باشیم و در این زمینه قدرتی نیز توان مقابله با آن را ندارد.

وی تاکید کرد: گفتمان انقلاب اسلامی مبتنی بر تعالیم اسلام است و باید تلاش کنیم تا بتوانیم این گفتمان را در سطح بین الملل ارائه و تبیین کنیم.

تعامل حوزه و وزارت خارجه عملیاتی می‌شود

ظریف در ادامه با اشاره به سفر چند روز قبل خود به قم و دیدار با تعدادی از مراجع تقلید و علمای قم گفت: می‌توان با بهره گیری از ظرفیت‌ها و توان علما و فضلای حوزه علمیه، همکاری‌های مشترکی بین حوزه و وزرات امور خارجه را عملیاتی کنیم که هم اکنون مشغول بررسی ساز و کار عملیاتی کردن این تعامل و همکاری هستیم که البته این همکاری‌ها صرفا در حد کنفرانس و سمینار نخواهد بود.

وزیر امور خارجه، به دیدار خود با مسئولان جامعه المصطفی العالمیه در سفر قبلی خود به قم نیز اشاره کرد و ابراز داشت: در این راستا گروهی از اساتید و کار‌شناسان متدین در وزارت امور خارجه هماهنگ شده‌اند تا بتوانند با همکاری حوزویان سازوکارهای مبنایی برای نهادینه کردن تفکر جمهوری اسلامی و شیعی که اصلی ترین مبنای قدرت نظام اسلامی است برنامه ریزی کنند.

اخبار مرتبط

ویدئو/تکذیب تهدید ظریف توسط سردار قاآنی

مسئولان دستگاه دیپلماسی از بازی‌های رسانه‌ای پرهیز کنند

پارادوکس سخنان ظریف و دیپلماسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha