با پخش سریال، تله‌فیلم و دیگر برنامه‌ها

حماسه 9 دی در تلویزیون ایران پاس داشته می‌شود

حماسه 9 دی در تلویزیون ایران پاس داشته می‌شود

به گزارش « سراج24»، شبکه های مختلف سیما به مناسبت سالروز حماسه 9 دی فیلم‌ها و ویژه‌برنامه‌های زیادی را تهیه دیده‌اند که در قالب این آثار بتوانند وقایع مربوط به انتخابات سال 88 و سپس حماسه 9 دی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند. همچنین در جمع این برنامه‌ها آثاری درباره انرژی هسته‌ای، ترور دانشمندان هسته‌ای، مسایلی درباره ولایت فقیه و مروری بر دیدگاه‌های رهبری در زمینه‌های مختلف و ... به چشم می‌خورد.

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی "سایبان" با موضوع جاسوسی و گروگانگیری برای پخش در روز 9 دی آماده می‌شود. همچنین فیلم تلویزیونی "ذهن خاموش" نیز مراحل فنی خود را سپری می‌کند. "ذهن خاموش" داستان فعالیت گروه ترور دانشمندان هسته ای ایرانی است که درصدد ترور یک دانشمند دیگر کشورمان هستند.

"مهتاب روی سکو" نیز با مضمونی اجتماعی برای پخش از شبکه یک سیما تهیه شده و داستان زندگی فردی را روایت می کند که بر خلاف اعتقاداتش در حادثه ای دچار تناقض فکری می شود.

گروه سیاسی شبکه یک سیما همچنین مستند گزارشی "قطب نما" با موضوع بازخوانی حوادث 88 و انتخابات ریاست جمهوری 92 تهیه و آماده پخش کرده است. مستند 30 دقیقه‌ای "معبر" به تهیه‌کنندگی جواد قلی‌زاده با موضوع بصیرت و میثاق امت با ولایت نیز از گروه حماسه و دفاع این شبکه همزمان با حماسه 9 دی روی آنتن می‌رود.

در گروه معارف، برنامه "آفتاب شرقی" با دعوت از حجت‌الاسلام شرف‌خانی معاون فرهنگی اوقاف به واقعه 9 دی پرداخته می‌شود. در این روز همچنین پخش تصاویری از بخش‌هایی از راهپیمایی باشکوه مردم در سراسر کشور و پخش گزارش هایی از سخنان مردم درباره فتنه 88 در فواصل برنامه ها در دستور کار گروه پخش شبکه یک قرار گرفته است.

شبکه دو سیما

شبکه دو سیما نیز با مستندهایی چون "میثاق با رهبری"، "لشکر توفیق" و دو فیلم تلویزیونی "مسیر روشن" و "ابابیل" سالروز 9 دی را گرامی می دارد. همچنین در برنامه "زنده باد زندگی" با حضور کارشناسان موضوع حماسه و بصیرت واکاوی می‌شود.

برنامه "قرار دل" با بهره‌گیری از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری موضوع بصیرت را مطرح می‌کند.

ویژه‌برنامه "نگاه دو" کاری از گروه سیاسی شبکه دو است که چهارشنبه‌ها پخش می‌شود حالا برای سالروز حماسه 9 دی یکشنبه هشتم دی ماه ساعت 19 روی آنتن می رود.

شبکه دو همچنین با مستند "چشم کور فتنه" از نفوذ بیگانگان در جریان فتنه پرده برداشته و دلایل شکل‌گیری حماسه نهم دی ماه را تشریح می‌کند.

شبکه سه سیما

شبکه سه سیما در روز بصیرت فیلم تلویزیونی "فاصله کانونی" و مینی سریال "خواب بلند" را روی آنتن می برد.

تله‌فیلم "فاصله کانونی" محصول تامین برنامه شبکه بوده و در آن داستان زندگی یک زوج جوان در برخورد با فتنه 88 دیده می‌شود. ناصر دانشجوی جوان که به تازگی باسولماز همکلاسی خود برای ازدواج محرم شده اند با موضوع فتنه 88 درگیر می‌شوند. ناصر تلاش دارد سولماز را از صف مخالفان قانون‌شکن و آشوبگران بی منطق جدا کرده و او را به سمت صحیح و ابراز نظر قانونی سوق دهد اما سولماز با تندروی های خود هم زندگی شخصی و هم رفتار اجتماعی خود را دچار آشوب و دگرگونی می کند و ...

مینی سریال "خواب بلند" هم در مورد زوجی خبرنگار است که به واسطه شغلشان به موضوع فتنه ورود می کنند. این سریال با نگاهی به انتخابات سال 92 فلاش‌بک‌هایی به انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 هم دارد.

شبکه سه سیما همچنین در برنامه "دیروز، امروز، فردا" با دعوت از کارشناسان به تبیین ابعاد فتنه 88 می پردازد.

شبکه چهار سیما

برنامه "اردی بهشت" شبکه چهار به مناسبت حماسه بزرگ 9 دی به بررسی این رویداد بزرگ می‌پردازد. در این برنامه جواد هروی نماینده مجلس شورای اسلامی از این حادثه بزرگ سخن می‌گوید. این برنامه محصول گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه چهار است.

شبکه تهران سیما

ویژه‌برنامه مستند "حماسه 9 دی" کاری از گروه فرهنگی اجتماعی شبکه تهران است که در آن حماسه 9 دی 88 از نگاه دختر دانشجویی که در این واقعه حضور داشته است به تصویر کشیده می‌شود.

در این مستند روایی سخنان رهبری درباره این حماسه تاریخی به همراه تصاویری از تظاهرات و راهپیمایی مردمی، صحبت های رسانه های بیگانه در خصوص حماسه 9 دی بخش‌های مختلف برنامه را تشکیل می دهد.

همچنین در برنامه "تهران 20 " علی‌محمد نائینی رئیس ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی با حضور در برنامه درباره چگونگی برگزاری مراسم در این روز اطلاعات مبسوطی به مخاطبان ارائه می‌دهد.

تله‌فیلم‌های "سایه های بلند"، "فاصله کانونی" و "مسیر بارانی" از جمله فیلم‌های دیگری هستند که از این شبکه پخش می‌شوند.

شبکه قرآن و معارف سیما

شبکه قرآن و معارف سیما در این هفته در برنامه‌های متعدد به حماسه 9 دی می‌پردازد. این شبکه در برنامه "صبح و امید" از هفتم تا نهم دی ماه با انتخاب آیاتی از قرآن کریم موضوع بصیرت را محور برنامه قرار می‌دهد. همچنین در این برنامه با دعوت از کارشناسان خانم به تبیین اهمیت بصیرت در دوران مختلف شیعه پرداخته می‌شود.

این شبکه در برنامه "خانه محبت" به مساله چگونگی تقویت باورهای دینی خانواده در شرایط سخت و حفظ بصیرت در آزمایش‌های ناگوار می پردازد.

اخبار مرتبط

حماسه ۹ دی بیانگر بصیرت و ولایت مداری مردم است

حضور مردم در حماسه ۹ دی فتنه دشمنان را خنثی کرد

شب شعر روشنا به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha