اجرای «عطش خورشید» با بهره‌گیری از اشعار تعزیه در فرهنگسرای بهمن

اجرای «عطش خورشید» با بهره‌گیری از اشعار تعزیه در فرهنگسرای بهمن

 

به گزارش «سراج24»،  نمایش «عطش خورشید»، به نویسندگی وکارگردانی مهرداد محرابی و احسان عباسی، از شنبه، هفتم دی ماه، به مدت هفت شب در تالار نغمه فرهنگسرای بهمن اجرا می‌شود.
این نمایش با بهره گیری از اشعار تعزیه در قالب حرکات فرم، موسیقی آوایی، نور وجلوه‌های بصری، با حضور 36 بازیگر از استان گلستان و تهران، روایتی متفاوت از وقایع پیش از رخداد عاشورا و حماسه کربلا را به نمایش می‌گذارد.
علیرضا پورمحمد، مهدی حکیمی، احسان عباسی، مهرداد محرابی، مهدی سفرپور، مسلم اسماعیلی، فاطمه احمدی، فرزاد شیخ نظری، بابک تهرانی، رحمان هزار جریبی، شایان نعیمکار، متین قرنجیک، محمد زینعلی و آرش اژدر در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.
نمایش «عطش خورشید» در نخستین جشنواره سراسری تئا‌تر آیات قرآنی سال1391 برگزیده عناوین بر‌تر کارگردانی، نور و طراحی لباس و در سال‌های 91 و 92 در سومین جشنواره فجر استان گلستان با استقبال چشم‌گیر تماشاگران مواجه بوده است.
علاقه‌مندان برای تماشای رایگان این نمایش می‌توانند به نشانی میدان بهمن، فرهنگسرای بهمن، تالار نغمه مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 55051386 تماس گرفته یا از سایت www. bahman. farhangsara. ir بازدیدکنند.

اخبار مرتبط

برگزاری نمایشگاه مجازی به دوره‌های بیماری‌های فراگیر محدود نشود

روایتی از زندگی مهاجران جنگ تحمیلی در رادیو نمایش

زندگی طاهره صفارزاده شاعر معاصر نمایش رادیویی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha