عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «سراج24»:

کرسنت باید ابطال شود/ تاخیر دولت در ارجاع پرونده ایران به دادگاه لاهه

کرسنت باید ابطال شود/ تاخیر دولت در ارجاع پرونده ایران به دادگاه لاهه

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با سراج24 اظهار داشت: درباره قرارداد کرسنت سه مسئله مهم وجود دارد که باید به آن توجه شود. اولین مسئله بحث فساد است که موجب ابطال این قرارداد در دادگاه لاهه شده است و در لایحه دفاع ایران این مسئله به عنوان دلیل ابطال قرارداد ذکر شده است.
وی افزود: باید لایحه سوم به دادگاه لاهه ارسال شود و متاسفانه دولت در این مسئله تاخیر کرده است و دولت نیز یک مهلت یک ماهه گرفته و آنطور که وزیر نفت گفته‌اند لایحه دفاع طی یکی دو هفته آینده به ین دادگاه ارسال خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته دوم بحث حاکمیت ملی و نقض آن است که در این قرارداد مورد توجه قرار نگرفته است. در صورتی که در این قرارداد شرکت خارجی در سرزمین حاکمیت ملی ایران مشغول به کار باشد باید با پرچم ایران کار کند و در صورتی که بخواهد با پرچم امارات به فعالیت خود ادامه دهد باید در خارج از آب‌های ایران به فعالیت بپردازد.
نادران گفت: نکته بعدی بحث قیمت‌گذاری گاز است که در آن منافع ملی مورد توجه قرار نگرفته است و با توجه به میزان قیمت نفت و گاز باید این قرارداد مورد بازبینی قرار بگیرد.
وی افزود: در مورد قضیه کرسنت دو مطلب باید اتفاق بیفتد که اولین آن ابطال این قرارداد است و نکته بعدی نیز در نظر گرفتن این سه مسئله در بستن قرارداد جدید است.

اخبار مرتبط

جبهه‌ای متحد برای مقابله با جریان «تحریف» تشکیل شود

درخواست دانشجویان برای بازدید از هپکو جرقه خوبی برای بازدیدهای استانی اعضای کمیسیون‌ صنایع است

نماینده ای که با لباس کارگری در جلسات مجلس حاضر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha