احوال پرسی بی‌سابقه اوباما و فیدل کاسترو+عکس

 احوال پرسی بی‌سابقه اوباما و فیدل کاسترو+عکس

به گزارش سراج24 به نقل از خبرگزاری رویترز، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه، در مراسم ادای احترام به «نلسون ماندلا»، رهبر فقید آفریقای جنوبی، علیرغم اختلافاتی که بین دولت واشنگتن و کوبا وجود دارد، با «رائول کاسترو» دست داد.

«رائول کاسترو» رئیس‌جمهور کوبا و برادر «فیدل کاسترو» در سال 2008 بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شد و درست قبل از شروع سخنرانی اوباما در مراسم ادای احترام ماندلا در ژوهانسبورگ، با اوباما دست داد.

این یک رخداد تاریخی و بی‌سابقه بوده است و اوباما در مسیر خود برای رفتن به محل سخنرانی با «رابرت موگابه» رئیس‌جمهور زیمبابوه و «دیلما روسف» رئیس‌جمهور برزیل دست داد.

روسف در ماههای اخیر انتقادات شدیدی از دولت آمریکا به دلیل جاسوسی از ارتباطات تلفنی از مقامات برزیلی مطرح کرده است و حتی سفرش به واشنگتن را به دلیل برنامه گسترده جاسوسی نهادهای امنیتی آمریکا، لغو کرد.

رهبران بیش از یکصد کشور برای مراسم ادای احترام ماندلا که در ورزشگاه اف ان بی در جنوب شرقی ژوهانسبورگ در حال برگزاری است به آفریقای جنوبی سفر کرده‌اند.

گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا که برای این مراسم به ژوهانسبورگ سفر کرده است در سال 2002 در سفری به کوبا با فیدل کاسترو دست داد و آن سفر اولین سفر رئیس‌جمهور سابق آمریکا به کوبا از زمانی بود که فیدل کاسترو در سال 1959 قدرت را به دست گرفت.

اخبار مرتبط

رسانه‌های صهیونیست؛سلاح مخفی مقاومت!

شهادت 119نفراز مردم غزه در روزگذشته

0 نظر

ارسال نظر

capcha