آنچه در برنامه سینمایی" هفت" گذشت؛

پژمان بازغی: نبود تبلیغات صنعت سینما را ورشکسته می‌کند

پژمان بازغی: نبود تبلیغات صنعت سینما را ورشکسته می‌کند

به گزارش « سراج24 »، بخش اول برنامه "هفت" شب گذشته با حضور "پژمان بازغی" بازیگر فیلم سینمایی "نازنین" آغاز شد.
 
"پزمان بازغی" بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه "هفت" در خصوص نحوه آغاز بازیگری خود گفت: از سال 71 با قبولی در دانشگاه آزاد لاهیجان بازیگری را در انجمن سینمای جوان آغاز کرده و معتقدم این انجمن با وجود امکانات اندک در دهه 70 مکانی بود که امکان آشنایی را برای فرد علاقه‌مند فراهم می‌کرد.
 
وی در خصوص توانایی فرد در بازیگری عنوان کرد: مطالعه، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی برای خلق تصاویر به فرد علاقه‌مند کمک می‌کند و ذهن بازیگر از طریق مطالعه رشد و این امر باعث شکل‌گیری پلان‌ها و تبدیل به یک اثر سینمایی می‌شود.
 
بازغی با اشاره به وضعیت امروز بازیگران افزود: سینمای ما به بازیگران جوان نیاز دارد و از این بابت رنج می‌برد و ما باید از کسانی که کمکی به روشن کردن سینما می‌کنند با آغوش باز استقبال کنیم.
 
وی در خصوص دلایل فروش پایین اکران چند روزه سینا اظهار داشت: در طول 20 سال گذشته ابعاد شهر تهران تغییر کرده اما هنوز فضای فرهنگی و تبلیغاتی جایگاه مناسبی ندارد چراکه در این نوع تبلیغات تاثیر به سزایی در فروش فیلم دارند.
 
وی ادامه داد: پرویز شهبازی در فیلم "دربند" از بازیگرانی استفاده کرد که تجربه اول خود را در بازیگری داشتند و این جنس بازیگری را دوست دارم چراکه استعدادهای جوان وارد عرصه بازیگری شدند.
 
 
بازغی در ادامه در خصوص حضور در فیلم "دوئل" اظهار داشت: احمدرضا درویش ریسک بالایی کرد که از یک جوان در کار خود استفاده کرد و به خاطر ایفاگری در چنین نقشی از تمام انگیزه‌ام بهره بردم.
 
وی ادامه داد: آشنایی من با درویش به تولید سریال "پسران آدم" برمی‌گردد که به سرانجام نرسید اما برای بازی در فیلم "دوئل" از من دعوت کرد که با افتخار آن را پذیرفتم.
 
بازغی تصریح کرد: احمدرضا درویش کارگردان منحصر به فردی است با نظارت بر کار خود تلاش می‌کند شخصیت‌ها پررنگ جلوه کنند و برای این کار تاکید بسیاری بر تمرین دارد.
 
وی با اشاره نقش عوامل در فروش فیلم‌‌ها افزود: با توجه به توان مالی 40 میلیاردی سینما تولید فیلم با تعداد 70 تا نمی‌توان انتظار فروش فیلم با معیار بالا را داشت و نقش فیلم‌نامه، کارگردان و تبلیغات در کنار بازیگر در فروش فیلم بی‌تاثیر نیست.
 
بازغی در خصوص بازی در فیلم‌های "ندارها"، "سربازهای جمعه" و "مرگ کسب و کار من است" بیان کرد: در یک فیلم نقش مقابل بسیار حائز اهمیت است و باعث بهتر شدن سکانس‌ها می‌شود در فیلم "ندارها" کارگردان و عوامل خوب به خصوص همکاری با هانیه توسلی نقش به سزایی داشت.
 
وی ادامه داد: همچنین همکاری با مسعود کیمیایی در فیلم "سربازهای جمعه" به کتابی برمی‌گردد که در دوران دانشجویی آن را خریدم و مرا بسیار علاقه‌مند به سینمایی کیمیایی کرد و به طوری که حتی نقش کوتاه در فیلم "سربازهای جمعه" را پذیرفتم.
 
بازغی با اشاره به سختی کار فیلم "مرگ کسب و کار من است" اظهار داشت: زمانی که دعوت به بازی در این کار شدم تنها فیلم‌نامه 40 صحفه‌ای پر از حوادث بود اما بعد از گفتگو با امیرحسین ثقفی از اشراف او به فیلم‌نامه و اثر و سواد سینمایی او آگاه شدم و با مدیریت علی‌اکبر ثقفی توانستیم سختی کار در ارتفاعات را تحمل کنیم.
 
وی در ادامه در خصوص آموزشگاه‌های بازیگری ابراز داشت: آموزش بازیگری تا حدی قابل قبول است که نکاتی را به هنرجو منتقل کند و تاکنون نیز موفق عمل کرده است و باید هنوز هم در این عرصه آموزش ببینم.
 
وی در خصوص دلایل بازی نکردن در کار کمدی گفت: علاقه‌مند به بازی در کارهای طنز هستم اما هنوز پیشنهادی به من نشده است.
 
بازغی در خصوص منتقدان نیز این چنین گفت: اولین منتقد به بازی‌هایم خودم هستم و به خود می‌گویم که چرا این سکانس را بهتر بازی نکردم. منتقدان کسانی هستند با زاویه نگاه خود بر روی بازی بازیگر تاثیر می‌گذارند.
 
وی همچنین در خصوص حضور در فیلم "نازنین" اظهار داشت: بازی در این فیلم به پیشنهاد حسین فرح‌بخش بود این اثر برشی از معضلات اجتماعی و جوانان را بیان می‌کرد و کشش فیلم‌نامه و ریتم آن باعث پذیرش و حضور من در این فیلم شد.
 
بازغی در خصوص اوضاع حال حاضر سینما عنوان کرد: حال عوامل سینما خوب است اما خود سینما اوضاع خوبی ندارد و طبق نظرسنجی‌ها یکی از دلایل فروش پایین فیلم به اتفاقات سخت افزاری سینما، فرسوده بودن سالن‌ها و مدت زمان طولانی برای بازسازی و همچنین تعطیلی برخی از سینما برمی‌گردد.
 
وی ادامه داد: تبلیغات نیز نقش به سزایی دارد چراکه برای فیلمی که به عنوان محصول فرهنگی زحمت بسیاری برای تولید کشیده شده مکانی برای نمایش نداشته باشد همانطور که در اکران فیلم "مرگ کسب و کار من است" در صورت فضای مناسب برای تبلیغات و اکران می‌توانست مخاطب خود را پیدا کند.
 
بازغی تصریح کرد: سیما محصول فرهنگی ما است و در صورت نبود تبلیغات ورشکسته می‌شود و با آشتی کردن مردم با سینما هم ما سینماگران و هم‌ آپاراچی خوشحال می‌شود.
 
وی در پایان در خصوص فعالیت‌های خود خاطرنشان کرد: امسال مشغول بازی در فیلم‌های "نازنین"، "مدعی" اولین فیلم حسین تبریزی و "2 ساعت مهرآباد" بودم و در حال حاضر نیز در مجموعه‌های "دولت مخفی" و "گذر از رنج‌ها" تا آخر سال با تلویزیون همکاری دارم.

اخبار مرتبط

بازیگر زن ایرانی: فیلم زندگی‌ام را بسازد تا بگویم اوشین کیه؟ نرگس کیه؟

پژمان بازغی و لیندا کیانی در فیلم سینمایی بازیوو+تصویر

سالگرد ازدواج مستانه مهاجر و پژمان بازغی+عکس ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha